Cvičení

Základní informace

Power yoga

Rozpis power yoga 02.2019-06.2019

5 Tibeťanů

Licence

 

 

 

Základní informace

 

Můžete si vybrat ze dvou typů cvičení: kolektivního cvičení power yogy nebo individuálního cvičení 5-ti Tibeťanů. Tato cvičení mají příznivý vliv na psychiku a zajišťují protiváhu vůči každodennímu jednostrannému zatížení a stresu. Množství cvičení by mělo být takové, aby nemohlo dojít k poškození zdraví a přetížení organismu. To platí zvláště u lidí, kteří nikdy nebo dlouho necvičili a z ničeho nic se rozhodli cvičit každý den. Důležité je začít pomalu a vytrvat co nejdéle. Je to daleko přínosnější než začít cvičit hodně a brzy skončit. To ale jistě všichni dobře víte.

 

Na cvičení by jste rozhodně neměli chodit pokud jste nachlazeni, máte horečku, angínu a chřipku.

Při chronickém onemocnění se o vhodnosti cvičení poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Žádné z níže popisovaných cvičení není vhodné provozovat během těhotenství.

V případě jakýchkoli nejasností mě kontaktujte.

Zpět na začátek

 

 

Power yoga

 

je druh fitness cvičení sestavený ze základních pozic yogy. V porovnání s klasickou jógou je rychlejší a základem jsou pozice nikoli dýchání. Při tomto cvičení dochází k posílení a protažení většiny svalových skupin. Obzvláště dobré je toto cvičení na posílení hlubokých zádových svalů a to proto, že většina pozic je balančních. Tzn. že musíte ať vědomě či podvědomě udržovat rovnováhu. Zároveň je to ale i velice příjemný způsob relaxace. Cvičení trvá jednu hodinu a skládá se ze třech částí. První část je určena na zklidnění myšlenek a připravení svalů na cvičení. Jejím základem jsou tři obtížnosti pozdravu slunce. Druhá část je vlastní cvičení při kterém se střídají pozice bojovníků s pozicemi z yógy. Třetí a zároveň poslední část je relaxace, při které se uvolňuje celé tělo. Délka relaxace závisí na teplotě v tělocvičně. Když je teplo, relaxace může trvat až 10 minut. V zimě je pak podstatně kratší. Cvičební sestavy nejsou nijak zvlášť složité, takže se můžete v klidu soustředit na provedení pozic a ne na to co asi bude následovat. Celou sestavu cvičíme většinou na 6-ti hodinách za sebou a poté začínáme sestavu novou. Skladba hodin je téměř stejná, liší se pouze pozicemi a kombinacemi bojovníků. Na power yogu je nejvhodnější pohodlné oblečení. Vezměte si sebou teplou mikinu, bude se Vám hodit při relaxaci, stejně tak podložka na cvičení. Obuv nepotřebujete žádnou, protože cvičíme naboso. Pokud hůře snášíte chlad od nohou, opatřete si protiskluzové ponožky. Vhod přijde i cyklolahev na vodu. Je praktičtější než klasické plastové lahve, protože nemusíte odšroubovávat uzávěr. Během hodiny pijte průběžně. Nebude žádná přestávka ani povel k napití.  

Pro ty z Vás, kteří jdou na cvičení poprvé, najděte si místo v popředí, aby jste dobře viděli. Pokud se stydíte, tak si alespoň stoupněte vedle někoho kdo na cvičení chodí delší dobu a zná provedení pozic. Do cvičení power yogy se můžete bez obav zapojit i během roku i během jednotlivých sestav. Není nutné aby jste čekali až budeme opět začínat. Nesnažte se hned na první hodině dostat do krajních pozic. Raději postupujte pomalu a důkladně. Nezapomínejte, že cvičíte pro radost a hlavně pro zdraví. Na toto cvičení není nutné se objednávat.

V současné době cvičíme power yogu každé pondělí od 20:00 do 21:00 v Hořovicích v tělocvičně 1.ZŠ. Vchod je nad parkovištěm Unimarketu. Tělocvična a šatna se z bezpečnostních důvodů zamyká na začátku hodiny, takže choďte prosím včas. V případě školních prázdnin nebo státních svátků se toto cvičení nekoná. Aktualizovaný rozvrh naleznete na našich internetových stránkách. 

Vstupné můžete platit na každé hodině a nebo si pořídit permanentku. Jednorázové vstupné je 50Kč. Permanentka stojí 500Kč a lze ji použít na 12 cvičení, tzn. že dva vstupy jsou zdarma. Jako bonus je ještě jeden vstup zdarma na konci kalendářního roku a další na konci školního roku. Permanentka se opravdu vyplatí. Její platnost je 1 rok od data vystavení, což je dost dlouhá doba na to aby jste ji vyčerpala. Během jedné sezony probíhá přibližně 30-35 cvičení. Pokud si permanentku koupíte na konci jedné sezony, tak samozřejmě bude platit i v sezoně další. V případě, že by jsem musel z jakéhokoli důvodu zrušit cvičení, máte nárok na vrácení peněz v plné výši za nevybrané vstupy, nevztahuje se na bonusové hodiny, které jsou zdarma a na permanentky které již nejsou platné.

Zpět na začátek

 

 

5 Tibeťanů

 

je technika cvičení pěti prastarých tibetských cviků, které pomáhají posílit Vaše tělo i mysl. Dochází ke zharmonizování čaker, posílení a protažení svalů a k celkovému povzbuzení organismu. Je to jeden z nejlepších způsobů pro obnovení pozitivní energie. Cvičení by se mělo provádět 1x denně nejlépe ráno před snídaní nebo večer před spaním.

Zpět na začátek

 

 

Licence

 

Face

je organizace pro vzdělávání v oblasti aerobiku a fitness, dříve známá pod označením IFAA, která zde působí již od roku 1995. Tato organizace úzce spolupracuje s řadou zahraničních partnerů a přenáší tak nejnovější poznatky z oblasti fitness do svého vzdělávacího systému. Více se můžete dozvědět na: www.ifaa.cz

Vlastním diplom overball a strech.

 

Mad Dogg Athletics

společnost Mad Dogg Athletics spolu s Johnny G. založili v roce 1995 vzdělávací institut instruktorů fitness, který má své zastoupení i v České Republice. Podrobnější informace naleznete na: www.spinning.cz

Vlastním licenci Instruktor spinningu.

 

Power yoga akademie

Power yoga akademie je jediný vzdělávací institut power yogy a stylů body and mind v České Republice s akreditací Ministerstva školství a mládeže České republiky a s akreditací mezinárodní školy FISAF. Akademie byla založena Václavem Krejčíkem, který zde také vyučuje a spolu s dalšími výbornými instruktory zaručuje vysokou kvalitu kurzů. Viz také: www.poweryoga.cz

Vlastním licenci Instruktor power yogy.

 

Tonus

trenérská škola TONUS existuje od roku 1992 a vlastní akreditaci Ministerstva školství a mládeže České republiky. Založil ji a vede PaedDr. Petr Tlapák CSc, mistr Evropy a několika násobný mistr republiky v kulturistice, vysokoškolský profesor a autor více než 50-ti publikací. Na výuce se podílí lektoři specialisté z řad učitelů na FTVS UK, tělovýchovní a rehabilitační lékaři a státní trenéři s dlouholetou praxí. V případě, že máte zájem dozvědět se o trenérské škole pana Tlapáka více informací, můžete navštívit jeho internetové stránky: www.tonus.cz

Vlastním licenci Instruktor fitness a kondiční trenér.

 

K dnešnímu dni mám za sebou vzdělávání v oblasti cvičení v rozsahu 238h doložených diplomy a mnoho dalších hodin samostudia.

Zpět na začátek