Masáže

Základní informace

Nový ceník masáže 2019

Baňková masáž

Čokoládová masáž

Havajská masáž

Indická masáž

Jemné techniky

Lymfatická masáž

Masáž lávovými kameny

Medová masáž

Mobilizační masáž

Reflexní terapie

Rekondiční masáž

Relaxační masáž

Masážní oleje

Licence

 

 

 

Základní informace

 

Nabízíme Vám několik druhů masáží, které příznivě působí na regeneraci svalů, kloubů, vnitřních orgánů a psychiky. V současné době si můžete vybrat ze dvou míst na okrese Beroun kde Vás můžeme namasírovat. Prvním místem je Váš domov. Většina našich klientů ke kterým dojíždíme je z Berounska, Hořovicka a Komárovska, tzn. že hranice naší působnosti je přibližně mezi Berounem a západní hranicí okresu Beroun. Rozdíl v ceně při dojetí ke klientovi domů je nepatrný a pro klienty velice výhodný. Aby bylo zachováno Vaše maximální pohodlí přijedeme se skládacím masérským stolem. K masáži je potřeba čistá větraná místnost, ve které se nechá rozložit masérské lehátko. Toto lehátko je dlouhé 1,8m a široké 0,64m a okolo něj je potřeba asi 0,5m. Takže prostorová náročnost je minimální. K masáži potřebujete pouze větší ručník jako podložku pod sebe.

Druhým místem je kosmetický salon ISIS v Hořovicích v Pražské ulici 12. Zde si můžete dopřát masáž pouze od maséra a to každé úterý a pátek. Sudé týdny jsem zde v úterý od 8:00 do 16:30 a v pátek od 11:30 do 20:00 a liché týdny v úterý od 11:30 do 20:00 a v pátek od 8:00 do 13:00. Na masáž si sebou nepotřebujete nic nosit. Pro objednání je vhodné volat minimálně týden předem.

 Na masáž by jste rozhodně neměli chodit pokud máte horečku, angínu, chřipku, ekzém nebo jiné poranění kůže. V takovém případě prosím o včasné zrušení objednávky.

Během těhotenství můžete přijít na rekondiční masáž zad a šíje a je nutno před masáží upozornit na to, že jste v jiném stavu. Celá masáž probíhá v sedě. Můžete si také dopřát indickou masáž.

Před masáží je vhodné dopřát si koupel či sprchu, aby se pokožka očistila a lépe tak mohla absorbovat směs masážního oleje.

Doporučuji nechodit na masáž s plným žaludkem. Z pravidla budete ležet na břiše a mohlo by se Vám udělat nevolno.

Při chronickém onemocnění se o vhodnosti masáže poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Při vysokém krevním tlaku a onemocněních srdce není vhodná masáž lávovými kameny. Je možno ji uskutečnit, ale pouze v případě nižší teploty kamenů (40°C).

Při alergii na čokoládu, není vhodná čokoládová masáž.

Při alergii na med, není vhodná medová masáž. Před objednáním doporučujeme, aby jste si sami provedli test snášenlivosti, tzn. na předloktí si kápnout trošku medu a počkat několik minut zda nedojde k reakci.

V případě jakýchkoli nejasností mě kontaktujte.

 Zpět na začátek

 

 

Baňková masáž

 

je jedním z nejstarších druhů masáží, spočívající v přikládání skleněných baněk na různé části těla a masírováním přiložené baňky. Před přiložením baňky se ohřeje vzduch v baňce, poté se baňka přiloží na kůži, tím dojde k ochlazení vzduchu a vzniku podtlaku, který způsobí přisátí baňky na kůži. Během působení baňky dochází k velmi silnému místnímu prokrvení a tím k odplavení škodlivin ze svaloviny, k lepšímu vyživení tkáně a k uvolnění svalového napětí. Po sundání baňky se mohou v místě aplikace objevit hematomy, které se většinou do týdne vstřebají. Vznik těchto hematomů je způsoben zmiňovaným intenzivním prokrvením. Pro lepší vstřebávání hematomů používáme během baňkové masáže slunečnicový olej s esenciálními oleji cypřiše, levandule a šalvěje. Tato metoda je velice účinná při odstraňování bolestí krční a bederní páteře, bolestí hlavy a SI skloubení a je zvláště vhodná pro osoby trpícími onemocněními páteře, protože při ní nedochází k zatěžování kosterního aparátu.  Baňková masáž se skládá ze dvou částí. V první probíhá masáž baňkou celých zad, zejména vzpřimovačů, SI skloubení a trapézových svalů. Ve druhé části Vám přiložíme baňky na horní a spodní část zad kde se nechají působit.

Zpět na začátek

 

 

Čokoládová masáž

 

je zaměřená na relaxaci, uvolnění svalstva a omlazení vzhledu pokožky. Zvláště příznivě se projevuje zlepšením stavu celulitidy, strií a celkovou detoxikací organismu. Dále pak navozuje pocity blaženosti, působí proti stresu a špatné náladě. Na začátku masáže provádíme peeling s výtažky z mořských řas. Díky jemu dojde k odstranění odumřelých buněk, prokrvení pokožky a pokožka se připraví na vstřebávání vitamínů, aminokyselin a minerálů z čokolády. Po odstranění peelingu pleťovou vodou a vlažnými žínkami, následuje masáž horkou směsí 70% čokolády a  30% mandlového oleje. Po masáži se přidá další vrstva čokolády, která na pokožce zůstane delší dobu ve formě zábalu. Po ukončení zábalu se čokoláda odstraní pomocí pleťové vody a vlažných žínek. Na závěr na ošetřovanou partii naneseme čokoládový krém, který se již nestírá, ale zůstává na pokožce. Tento krém se velice dobře a rychle vstřebává a nezanechává mastné stopy. Stejným způsobem se postupně masírují záda, nohy, břicho, ruce a dekolt. Protože se snažíme, aby jste si tuto luxusní masáž co nejvíce vychutnali, jsou veškeré části těla, kterým se právě nevěnujeme přikryty ručníkem. Čokoláda, kterou používáme během masáže je speciální čokoláda určená k masáži od italské společnosti Gerard´s a je tvořena směsí kakaa a oleje z kakaových bobů. K jídlu není vhodná protože neobsahuje cukr a mléko a je tedy velmi hořká. Od stejné firmy jsou i ostatní výrobky, které používáme během masáže: peeling, pleťová voda i čokoládový krém. Po masáži rozhodně nedoporučujeme dát si koupel nebo sprchu, ale naopak nechat čokoládu působit co nejdéle,  Vaše pokožka bude příjemně hladká a krásně provoněná. Nemusíte se obávat, že si ušpiníte Vaše oblečení, protože čokoládu beze zbytku odstraníme z Vaší pokožky.

Zpět na začátek

 

 

Havajská masáž

 

je netradiční v tom, že kromě dlaní a prstů se hlavně využívají pěsti, předloktí a lokty. Tato masáž je zaměřená na uvolnění zad a šíje a na hlubokou relaxaci. Je to velice příjemná a účinná uvolňující technika. Pro dokonalý efekt masáže používáme kokosový olej s esenciálními oleji růžového dřeva, citrusu a pomeranče.

Zpět na začátek

 

 

Indická masáž

 

je masáž, která pomocí speciálních hmatů a technik odstraňuje napětí z oblasti šíje, ramen a hlavy. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Jedná se o masáž hlavy, šíje a obličeje. Doporučujeme přijít na masáž bez líčení a s umytou hlavou.

Zpět na začátek

 

 

Jemné techniky

 

jsou druh masáže z oblasti měkkých technik, která odstraňuje kloubní blokády a uvolňuje svalové napětí, ale je možno ji použít i za účelem regenerace. Provádí se na sucho bez použití olejů. K masáži není potřeba masérský stůl, protože se provádí na karimatce nebo dece. Jedná se o masáž zad a šíje.

Zpět na začátek

 

 

Lymfatická masáž

 

je zaměřená na detoxikaci a odvodnění organismu, odstranění nebo zmenšení lymfedémů a na pooperační stavy, kdy je potřeba podpořit regeneraci lymfatického systému. Tvrzení, že se po lymfodrenáži hubne je zavádějící a mylné, protože během lymfodrenáže pracujeme pouze s mízní tekutinou, nikoli s tělesným tukem. Lymfodrenáž probíhá v 5-ti po sobě jdoucích kůrách zaměřených na celé tělo. Na začátku každé kůry stimulujeme reflexní zóny lymfatického systému a na závěr každé kůry aplikujeme na odlymfovávanou oblast speciálně namíchaný meruňkový olej s esenciálními oleji jalovce, grepu a rozmarýny, který podporuje regeneraci lymfatického systému. Perioda pro opakování celé procedury je přibližně 6 měsíců.

Zpět na začátek

 

 

Masáž lávovými kameny

 

je nejluxusnější masáž z naší nabídky a v současné době je to i to nejlepší co je na trhu. Provádí se za pomoci do hladka vyleštěných lávových kamenů různé velikosti. Nejmenší, asi 1cm velké oblázky se používají pouze na šíji. Největší, asi 12cm velké oblázky se používají jen na přikládání. Tyto kameny, kterých používáme přibližně 40, se ohřejí na teplotu okolo 60°C a poté se s nimi masíruje a přikládají se na různé části těla. Masáž kameny probíhá přímo na těle a rychlostí pohybu kamenů se reguluje přenos tepla, oproti tomu kameny, které se přikládají, se pokládají pouze na ručník. Masáž a přikládání kamenů je kombinováno s prvky havajské masáže a dochází tak k naprostému uvolnění těla i mysli. Postupně se kokosovým olejem s esenciálními oleji růžového dřeva, citrusu a pomeranče masírují nohy ze zadu, záda, ruce, nohy ze předu a šíje.

Zpět na začátek

 

 

Medová masáž

 

pomáhá při nespavosti, nervovém vypětí, stresu a depresích, uklidňuje a zlepšuje náladu. Čistí naše tělo od volných radikálů, detoxikuje ho, vyhlazuje pokožku a dodává jí vitamíny a minerály. Protože při této masáži dochází k velmi silnému prokrvení, tak je vhodná také k odstranění bolestí zad. Celá masáž se skládá ze třech stejných částí, které následují hned po sobě. Na záda naneseme med ohřátý přibližně na 40°C. Při této teplotě ještě nedochází k ničení vitamínů a med je již velice příjemný. Důkladně ho rozetřeme po celých zádech a speciálními hmaty ho začínáme v masírovávat do pokožky zad. Med zpravidla po chvíli začíná lepit a dochází k vytahování nečistot z pokožky a toxinů z těla, díky čemuž se med změní v šedobílou hmotu. Poté med odstraníme vlhkými žínkami a celý postup opakujeme. Po masáží zůstává pokožka hladká a čistá.

Zpět na začátek

 

 

Mobilizační masáž

 

se zaměřuje na odstranění blokád krční páteře. Je to kombinace nepřímého a přímého reflexního uvolnění zablokované oblasti. Reponace krční páteře velice účinně a trvale odstraňuje migrénové stavy. Dále provádíme tzv. celkovou proceduru, což je reponace krční páteře rozšířená o reponaci kostrče a uvolnění lopatek. Tato technika je velice vhodná při zkrácené dolní končetině. Při této masáži nepoužíváme žádný masážní prostředek.

Zpět na začátek

 

Reflexní terapie

 

se věnuje diagnostice reflexních plošek na chodidlech. Tyto plošky představují všechny důležité orgány v lidském těle. Jejich mačkáním se zjišťuje citlivost plošek a tím i případná dysfunkce některého orgánu. Následným opětovným mačkáním nebo hlazením citlivé plošky dochází ke stimulaci nebo naopak utlumení orgánu, který zahájí tzv. samoléčbu. Kromě základní diagnostiky, která je vhodná jako preventivní vyšetření, provádíme ošetření reflexních plošek v návaznosti na předchozí diagnostiku, se zaměřením na odstranění zjištěných problémů. Na začátku terapie děláme nepřímé uvolnění krční páteře, následuje diagnostika a na závěr harmonizace problémových plošek.

Zpět na začátek

 

 

Rekondiční masáž

 

odstraňuje fyzickou i psychickou únavu a napomáhá posílit ochablé svalstvo, např. po dlouhé nemoci. Jedná se o masáž celého těla (záda, dolní končetiny, horní končetiny, šíje) nebo jeho části. Při rekondiční masáži používáme dva druhy rostlinných olejů, sezamový s esenciálními oleji eukalyptu, máty kadeřavé a tea tree a slunečnicový s esenciálními oleji cypřiše, levandule a šalvěje, které působí příjemně aromaticky a uvolňují svaly. Rekondiční masáž je určena pro širokou veřejnost, ať už pro odstranění bolestivosti svalů nebo jako prevence bolesti zad a hlavy.

Zpět na začátek

 

 

Relaxační masáž

 

silně působí na Vaší mysl i tělo. Při masáži je použit mandlový olej se směsí esenciálních olejů ylangu, santalu a kadidlovníku, zaměřených na uvolnění mysli, kterým se masírují záda, šíje, chodidla a dlaně. jinému klientovi.

Zpět na začátek

 

 

Masážní oleje

 

Všechny základní oleje které používáme jsou lisované za studena, tzn. že jsou lisované za pomoci vysokého tlaku a nízkých teplot, tím si udržují vysokou kvalitu a velké množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů. Tyto oleje se rychle a výborně vstřebávají do pokožky, tím ji vyživují a umocňují tak celou masáž. Navíc nezanechávají pocit mastnoty a proto je vhodné neotírat je, ale nechat je působit co nejdéle. Základní oleje odebíráme od firmy Saloos a ke zvýraznění jejich účinků používáme 100% esenciální oleje rovněž od firmy Saloos. V popisu olejů je uvedena země, ze které pochází esenciální olej, který používáme. Neznamená to, že pouze tam se tato rostlina vyskytuje. V případě zájmu si můžete směsi olejů objednat pro domácí použití. Dodací lhůta je do 14.dnů. Oleje nejsou zasílány, ale jsou pouze k osobnímu odběru. Trvanlivost všech těchto olejů je 1rok. Oleje je nutné uchovávat v chladu a temnu a po použití vždy důkladně uzavřít, aby se zamezilo odpařování esenciálních olejů. Před použitím je nutné olej protřepat, protože každá esence má jinou hustotu a tak se některé drží spíše u hrdla, jiné naopak u dna lahve.

 

Kokosový olej

se získává z usušené bílé dužiny ořechu kokosovníku ořechoplodého. Jedná se v podstatě o tuk, který je v panenském stavu tuhý a taje pod 25°C.Pro lepší využití při masáži je smíchán s malým množstvím panenského slunečnicového oleje. Je vhodný pro suchou pokožku a na uklidnění citlivé a jemné pleti. Používáme ho ve směsi s růžovým dřevem, citronem a pomerančem jako letní exotický olej pro masáž lávovými kameny a pro havajskou masáž. Růžové dřevo je esenciální olej z destilace drceného dřeva keře rostoucího v Brazílii. Citron je esenciální olej z kůry plodu stromu rostoucího v Itálii. Pomeranč je esenciální olej z kůry plodu stromu rostoucího v Kalifornii. Použití tohoto oleje a esenciálních olejů nemá žádné kontraindikace.

 

Mandlový olej

se lisuje z jader mandloně obecné. Je zvláště vhodný při ošetření ekzémů, vrásek, vysychání pokožky, svědění, odřeninách, lupech a k péči o pokožku celého těla, včetně obličeje, ale i spálenin od slunce. Použitelný je pro všechny typy pokožky, zvláště pro citlivou, drsnou, suchou a olupující se, ale i rozpraskanou. Navíc má silné uklidňující a regenerační účinky a obsahuje velké množství vitamínů. Používáme ho ve směsi s ylangem, santalem a kadidlovníkem a to výhradně pro relaxační masáž jako euforizující olej. Ylang ylang je esenciální olej pocházející z destilace květů stromu rostoucího na Komorských ostrovech. Santal neboli santalové dřevo je esenciální olej z jádrového dřeva stromu rostoucího v západní Indii. Kadidlovník je esenciální olej získávaný z pryskyřice stromu rostoucího v Etiopii. Použití tohoto oleje a esenciálních olejů nemá žádné kontraindikace.

 

Meruňkový olej

se získává z meruňkových jader. Je vhodný k ošetření všech typů pleti, zejména však suché, jemné a citlivé až velmi citlivé. Obsahuje vysoký podíl vitamínu A a vitamín E. Používáme ho ve směsi s jalovcem, grepem a rozmarýnou výhradně pro aromaterapeutickou masáž zaměřenou na povzbuzení lymfatického systému a na závěr manuální lymfodrenáže. Jalovec je esenciální olej z destilátu plodu keře roustoucího v Chorvatsku. Grep je esenciální olej z kůry plodu stromu rostoucího na Floridě. Rozmarýna je esenciální olej z destilace kvetoucí natě keře rostoucího v Tunisku. Tento olej není vhodný během těhotenství a kojení, při epilepsii a horečce.

 

Sezamový olej

se vyrábí ze semen sezamu indického. Je zvláště vhodný pro ošetření mokvajících ran na pokožce, k péči o pokožku celého těla, k ochraně pokožky před sluncem a k otevírání pórů. Použitelný je pro všechny druhy pokožky. Navíc má výrazné stimulující, hydratační a regenerační účinky. Velice příznivě působí při revmatických potížích. Používáme ho ve směsi s eukalyptem, mátou kadeřavou a tea treem celoročně jako osvěžující olej pro rekondiční masáže. Eukalyptus je esenciální olej z listů stromu rostoucího v Číně. Máta kadeřavá je esenciální olej z listů rostliny vyskytující se v Japonsku. Tea tree je esenciální olej z listů stromu rostoucího v Austrálii. Tento olej není vhodný při zánětlivých procesech pokožky, při epilepsii, horečce a srdečních chorobách. 

 

Slunečnicový olej

se získává ze zrn slunečnice roční. Je zvláště vhodný při bolavých nohách, poruchách prokrvení, nachlazení, bolestech a onemocněních kloubů, tvorbě nových tkání, zánětech krku, vyrážkách, ledvinových potížích a k léčení ran. Použitelný je pro všechny typy pokožky, zejména na problémovou pleť. Navíc má hřejivé a výborné regenerační účinky. Obsahuje velké množství vitamínu E a minerálů. Používáme ho ve směsi s cypřišem, levandulí a šalvějí celoročně jako uvolňující olej pro rekondiční masáže. Cypřiš je esenciální olej z destilace listů a větviček stromu rostoucího ve Francii. Levandule je esenciální olej z destilace květů rostliny vyskytující se ve Francii. Šalvěj je esenciální olej z destilace květů a listů rostliny vyskytující se ve Španělsku. Tento olej není vhodný při epilepsii.

 

Zpět na začátek

 

 

Licence

 

Refit

masérská škola REFIT existuje od roku 1991 a vlastní akreditaci Ministerstva školství a mládeže České republiky. Založil ji a vede Stanislav Hervert, dlouholetý masér reprezentace atletů a vedoucí masér olympijských výprav. Díky jeho zkušenostem má školící zařízení vysokou úroveň a od svého vzniku vyškolilo velké množství kvalitních masérů. Na tom má také velký podíl vysoce kvalifikovaný lektorský sbor skládající se z lékařů, pedagogů, rehabilitačních pracovníků a státních masérů. V případě, že máte zájem dozvědět se o masérské škole pana Herverta více informací, můžete navštívit jejich internetové stránky: www.refit.cz

Vlastníme licenci Masér pro sportovní a rekondiční masáže, diplom reflexní terapie, jemné techniky, manuální lymfodrenáž, baňková masáž, havajská masáž lávovými kameny I a II, čokoládová masáž, pepřová masáž, medová masáž a indická masáž hlavy.

 

Asociace českých aromaterapeutů

je organizace sdružující odborné aromaterapeuty, vydávající specializovaný časopis a pořádající různá školení a semináře. Byla založena v roce 1996 a jejím hlavním cílem je popularizace aromaterapie pro širokou veřejnost a zajištění vysoké kvality vzdělávání nových aromaterapeutů. Podrobnější informace naleznete na internetových stránkách: www.aromaterapie.cz

Vlastníme diplom Základní kurz aromaterapie.

 

Beáta a Julius Patakyovi

jsou manželé zabývající se od roku 1991 alternativní medicínou, zvláště pak reflexní terapií. Jsou pokračovateli ing. Jiřího Janči CSc. Od roku 1994 pořádají kurzy a školu reflexní terapie, provozují soukromou ordinaci a vydávají odborné publikace. Více informací naleznete na: www.patakyovi.cz

Vlastníme diplom Reflexní terapie a Škola reflexní terapie.

 

K dnešnímu dni máme za sebou vzdělávání v oblasti masáží v rozsahu 381h doložených diplomy a mnoho dalších hodin samostudia.

Zpět na začátek