Rozvrh

Vytvořeno: 9.11.2019
Aktualizováno: 31.12.2020

Cvičení power yogy bylo k 31.12.2020 po 15 letech definitivně ukončeno.

Vrácení peněz za nevyčerpané vstupy na platných permanentkách ke dni 16.3.2020, anebo zakoupených později, bude probíhat po celý rok 2021 po předchozí domluvě v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích v Pražské ulici 12.

Vrácena bude plná hodnota nevyčerpaných vstupů. Tzn., že pokud jste si koupila permanentku a byla jste pouze na 1 cvičení, dostanete nazpět 450Kč. Pokud jste byla na 9 cvičeních, dostanete nazpět 50Kč, apod. Poslední 2 vyznačené vstupy na permanentce jsou bonusové, tedy bezplatné, a proto za ně nejsou vraceny žádné peníze.

Nezapomeňte, že pro proplacení nevyužitých vstupů z permanentky, mi musíte permanentku přinést a zanechat.

Pokud byste nechtěla permanentku vracet, můžete s ní samozřejmě zaplatit i ostatní námi nabízené služby.

Pro domluvení termínu proplacení permanentky mě kontaktujte buď telefonicky nebo přes SMS na telefonním čísle 737 864 039.

Vojta

PS: Ptáte se, proč jsem se takto rozhodl? Čtěte tedy dál.

Když vám někdo zakáže dělat to, co vás baví, tak to nějaký čas vydržíte a po čase, když je to opět možné, se k této zálibě vrátíte. Když by vás ale tato aktivita měla živit, a výdělečná není, tak jí buď přestanete vykonávat, výrazně ji zdražíte anebo ji budete dotovat z jiných aktivit. Tak to bylo i s cvičením power yogy, které téměř nikdy nebylo moc výdělečné a vždy jsem ho dotoval z masáží. Nechtěl jsem se ho vzdát, protože mě cvičení bavilo a bral jsem ho i jako takovou službu veřejnosti. Ano, mohl jsem zdražit, třeba na 100Kč, ale o to méně lidí by na cvičení chodilo. Takže by byl výsledek stejný. Navíc jsem chtěl, aby cvičení bylo cenově dostupné široké veřejnosti. A to se mi myslím celých 15 let dařilo. Za celou dobu se cena změnila jen jednou, v roce 2012, ze 40Kč na 50Kč. Horší, něž když vám někdo zakáže dělat to, co vás baví, je když vám zakáže vykonávat činnost, která vás opravdu živí a ze které dotujete neziskové aktivity.

Abych pravdu řekl, již v létě 2019, jsem uvažoval o tom, zda vůbec bude další sezóna cvičení. Měl jsem nějaký syndrom vyhoření. Naštěstí to přešlo, a nakonec jsem byl rád, že jsme opět začali cvičit. První vynucené uzavření tělocvičen, ve mně vyvolalo pocity, že budeme cvičit dál jakmile to půjde. Dostal jsem do cvičení novou chuť. Velkohubé sliby politiků, jak pomohou živnostníkům postižených jejich zákazy, byly slyšet z médií každý den. Realita ale byla zcela jiná. Nějak jsem, tak jako obvykle, nezapadl do úřednických tabulek, a tak výše pomoci, na kterou jsem měl nárok, byla: 0Kč. A to i přesto, že jsem dva měsíce, díky zákazům, nemohl v našem salonu udělat ani jednu jedinou masáž. Nakonec jsme to nějak přežili. Udělal jsem spoustu jiné práce, na kterou nebyl čas, dodělal některé věci a hledal nápady do budoucna. Přesto, že jsem nevydělával, tak jsem byl plný optimismu a naděje. Připravil jsem letáky, udělal a nechal vylepit plakáty a těšil se na další cvičení. A začali jsme moc hezky.

Bohužel netrvalo dlouho a přišly další zákazy, příkazy a omezení. Takže jsme odcvičili pouhopouhá tři cvičení. Opět uzavření tělocvičen. Opět zákaz provádění masáží v provozovnách. Opět stejné lži politiků o pomoci. A opět stejně vysoká podpora postiženým živnostníkům jako na jaře, 0Kč. 4. prosince nám bylo, po šesti týdnech, opět milostivě dovoleno na chvíli pracovat. Aby ani po měsíci, 27. prosince, přišel další zákaz. Dokdy bude platit? To nikdo neví. Jaká bude podpora? Klidně se vsadím, že to vím, 0Kč. A co bude dál? Pravděpodobně budou následovat další a další zákazy. Kolikrát ještě? Těžko říct...

Věřím tomu, že tuto situaci přežijeme. Bude to ale těžké a bude trvat dlouho, než se nám podaří, vrátit se do normálu. Budu potřebovat více času a prostoru pro masáže, proto jsem se rozhodl cvičení power yogy ukončit a uvolnit tak prostor pro hlavní předmět mého podnikání, pro masáže. Nevzdávám se a nekončím. Jen se musím soustředit na to, co je v této chvíli pro mě nejdůležitější. A to jsou bezesporu masáže, které jsou mojí obživou. 15 let, které probíhalo cvičení, je dost dlouhá doba. Takže to pro mě není úplně jednoduché. Možná ale přišel čas, na to uvolnit místo někomu jinému, kdo po mě převezme štafetu cvičení. Nikdy nezapomenu, na hodiny, které jsem při cvičení před vámi strávil. A že jich bylo. Jen v Hořovicích se pod mým vedením konalo hrubým odhadem asi 450 cvičení. Díky vám jsem se toho spoustu naučil. Tato práce, která mi byla zároveň i koníčkem, mě navždy změnila. Ostatně, tak jako vše, s čím se v životě setkáváme. Děkuji vám tímto za přízeň, kterou jste mi dlouhá léta zachovávaly, že jste chodily na má cvičení a že jste se mnou měly trpělivost.

Vojta

PS: Cvičení power yogy není obětí covidu 19, nýbrž obětí vládních proticovidových opatření.

© 2004-2021 Vojta Palek
Design by Vojta Palek