Masérské a tělovýchovné služby

Domu Logo

Výživa - Super potravina Chlorella

Mobil Email Adresa

Vytvořeno: 26.04.2021
Aktualizováno: 30.6.2022

Základní informace:

Chlorella, celým jménem Chlorella Vulgaris, je sladkovodní zelená řasa, kterou je možno koupit v podobě tablet anebo prášku.

Chlorella je další známá super potravina. Má velký obsah bílkovin, chlorofylu a beta karotenu. Obsahuje široké spektrum aminokyselin: leucin, arginin, lysin, alanin, glycin, threonin, isoleucin, tryptofan, prolin, tyrosin, valin, serin, histidin, methionin a cystein. Speciální růstový faktor CGF a nukleové kyseliny RNA a DNA. Velké množství vitamínů: E, C, B6, B12, D, niacin, riboflavin, biotin, kyselinu pantothenovou a kyselinu listovou. A minerálů: F, K, Fe, Ca, Mg, Mn, Zn, Cu a Se.

Chlorella je velmi vhodná při detoxikaci, protože má schopnost vázat na sebe těžké kovy a vylučovat je z těla pryč. Podporuje imunitní systém. Pomáhá při opravě nervových tkání a vzniku nových buněk. Zlepšuje tvorbu hemoglobinu. Příznivě působí na zažívací ústrojí. Podporuje vylučování a funkci střev. Neutralizuje pH organismu a reguluje hladinu cholesterolu. Působí protizánětlivě. Podporuje regeneraci jater a celkovou regeneraci tkání. Zlepšuje hojení ran a poškození kůže, včetně ekzémů a popálenin. Má protirakovinné účinky a snižuje nepříznivé účinky radioterapie.

Jako doporučené množství se udává 1,5-6g chlorelly denně. Nicméně na toto množství je potřeba se dostávat postupně, aby si organismus na její užívání mohl zvyknout. Užívá se půl hodiny před jídlem a je potřeba ji zapít, větším množstvím vody.

Důležité informace:

 • Pokud užíváte vitamín C, tak byste ho měla brát alespoň s hodinovým odstupem od chlorelly.
 • Chlorellu užívejte půl hodiny před jídlem.
 • Chlorellu důkladně zapijte. Po požití vždy vypijte sklenici vody.
 • Postupně zvyšujte dávkování, až se dostanete na doporučenou denní dávku.
 • Určitě je vhodnější chlorellu konzumovat spíše ráno a přes den. Když byste ji jedla večer, tak byste mohla mít problém usnout.
 • Přečtěte si i tyto další informace.
 • V případě jakýchkoli nejasností mě kontaktujte.
 • Váš masér Vojta

  © 2004-2023 Vojta Palek
  Design by Vojta Palek