Masérské a tělovýchovné služby

Domu

Aktuality

Mobil Email Adresa

Vytvořeno: 9.11.2019
Aktualizováno: 31.8.2022

Legenda k barevnému zvýraznění:
 • Novinky
 • Akce
 • Omezení
 • Závody
 • Zajímavosti
 • Výzvy

  31.8.2021: Pod záložkou knihy, naleznete v podkategorii blíže nezařazené další knihu, Ledový muž, která vás provede světem dechových technik a otužování.

  27.6.2022: Pod záložkou stahuj naleznete aktualizovaný ceník produktů značky Saloos. Změny jsou v ceníku zvýrazněny červenou barvou, tentokrát jich je bohužel opravdu hodně.

  17.6.2022: Po čase jsem opět udělal nějaké úpravy na internetových stránkách. Zpřehlednil jsem strukturu částí věnovaných masážím, cvičení a výživě. A na úvodní stránku jsem přidal vyhledávací pole a ikony pro rychlé volání a napsání emailu. Protože jsem původně plánoval, že mi to zabere trochu více času, je na jednotlivých stránkách datum 30.6.2022. Do konce měsíce budou probíhat ještě nějaké úpravy, proto je možné, že se některé části stránek nebudou zobrazovat správně.

  31.3.2022: K dnešnímu dni jsem po 17 letech, z důvodu dlouhodobého neplacení faktur za masáže, ukončil spolupráci s firmou Novares. Od tohoto dne již nemohou zaměstnanci této formy využívat masáže s příspěvkem zaměstnavatele.

  16.2.2022: Pro zvýšení vašeho pohodlí je možné od tohoto dne platit za mé služby nejen hotově, ale i bezhotovostně prostřednictvím QR platby ve vašem smartphonu.

  1.1.2022: Nový rok je zde a my vám přejeme hlavně hodně zdraví, radosti a optimismu. Bohužel musíme tento rok zahájit nepříjemnou zprávou a to, že jsme byli nuceni zvýšit ceny našich masáží. Vzhledem k tomu, že ceny zvyšujeme po 5 letech, tak jsem přesvědčený, že i tak naše služby zůstanou dostupné široké veřejnosti a v porovnání s konkurencí, zůstanou jedny z nejnižších. Nový ceník naleznete pod záložkou ke stažení. Přejeme vám, aby toto byla jediná nepříjemná zpráva, kterou v roce 2022 dostanete. Dana a Vojta

  21.12.2021: Přejeme vám všem, našim zákazníkům, příznivcům a čtenářům našich internetových stránek, klidné Vánoce. Šťastné a veselé. Dana a Vojta

  8.11.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete závěr běžeckého tréninku.

  7.11.2020: Další díl dokumentu z letošního ročníku závodu 1000 miles adventure spatřil světlo světa. Odkaz na něj naleznete rovněž pod záložkou cvičení, v sekci inspirace.

  25.9.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete další část běžeckého tréninku.

  14.8.2021: V průběhu června proběhlo výběrové řízení vyhlášené Krajským ředitelstvím policie středočeského kraje pro účely poskytování masáží pro zaměstnance PČR. Toto výběrové řízení jsme vyhráli a tak pod záložkou masáže naleznete novinku v nabídce našich masáží, policejní masáž vzor 21. Jak název napovídá, jedná se o masáž určenou pouze vybraným zaměstnancům PČR, OOP Hořovice a OOP Zdice, kteří ji mají hrazenou svým zaměstnavatelem.

  9.8.2021: Pod záložkou ke stažení naleznete aktualizovaný ceník produktů značky Saloos. Ceny zůstaly nezměněny, ale přibilo několik nových výrobků. Ty jsou v ceníku zvýrazněny červenou barvou.

  1.8.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete další část běžeckého tréninku.

  28.7.2021: Po více jak půl ročním testování, přináším své poznatky z dlouhých běhů s běžeckým batohem Salomon ADV skin 5.

  21.7.2021: Konání již jednou přesunutého Příbramského půlmaratónu v zářijovém termínu je v ohrožení. V polovině srpna má totiž v Příbrami začít rekonstrukce Milínské ulice a pravděpodobnost, že by byla dokončena během dvou týdnů se rovná nule. Otazník se rovněž vznáší i nad závodem Běhej lesy Brdy a to z důvodu včerejšího výbuchu v Brdech při pyrotechnickém průzkumu, ke kterému podle všeho došlo nedaleko trasy závodu. Takže uvidíme, zda bude možné tento závod uskutečnit. Pro všechny případy mám již připravený náhradní plán, soukromý půmaratón.

  19.7.2021: Pokud si myslíte, že to, jak přistupujete k řešení problémů je dané a nelze to změnit, tak vás autorka knihy Nastavení mysli, vyvede z omylu. Je to další zajímavá kniha o pozitivní psychologii, kterou naleznete pod záložkou knihy v podkategorii mentální trénink.

  15.7.2027: Pod záložkou cvičení v sekci termínovka, naleznete aktualizovaný přehled běžeckých závodů, které se pravidelně konají v našem okolí.

  14.7.2021 - 31.12.2021 SOUTĚŽ O MASÁŽ ZDARMA: Využíváte mých služeb a jste s nimi spokojená? Podělte se o vaši zkušenost s ostatními prostřednictvím recenze na googlu. Něco se vám nelíbilo anebo jste nenašlo to, co jste hledala? Napište mi email. Přesně v duchu hesla: Když chceš někoho pochválit, udělej to veřejně. A když chceš někoho kritizovat, udělej to mezi čtyřma očima. Co z toho budete mít? Za každou udělenou recenzi získáte 10% slevu na další masáž dle vašeho výběru. Na konci roku, pak ze všech recenzí vylosuji tři, jejichž autoři získají masáž zad a šíje zcela zdarma. Co z toho budu mít já? Pozitivní recenze může pomoct potenciálním zákazníkům při rozhodování, zda vyzkoušet mé služby. Konstruktivní kritika pak může pomoct mě, udržovat vysoký standard mých služeb. Účast v soutěži má pouze dvě podmínky: 1/ V minulosti jste využila anebo stále využíváte mé služby. 2/ U recenze uvedete celé vaše jméno. Děkuji. Vojta

  13.7.2021: Pod záložkou knihy, naleznete v podkategorii mentální trénink další knihu, Houževnatost, která vám může pomoci dosáhnout vyššího výkonu.

  12.7.2021: V pátek byla spuštěna registrace na 40. ročník Žebrácké 25.

  4.7.2020: V 15:00, startuje v obci Hranice v Čechách další ročník extrémního závodu bez zabezpečení 1000 miles adventure. Průběh závodu můžete sledovat na internetových stránkách pořadatele: www.1000miles.cz.

  26.6.2021: Dnes je cyklistický svátek. Začíná totiž nejslavnější cyklistický závod na světě, Tour de France. Tak se připojte k pelotonu nejlepších cyklistů světa. Vše o cyklistickém tréninku naleznete na našich internetových stránkách.

  24.6.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete další část běžeckého tréninku.

  11.6.2021: Po 16 letech praxe, se manželka rozhodla ze zdravotních důvodů ukončit poskytování masérských služeb. Čas ukáže, jestli to bude natrvalo anebo jestli se po delší přestávce k této činnosti opět vrátí. Takže pro objednání se obracejte výhradně na mě, maséra Vojtu.

  31.5.2021: Uplynul další měsíc, co jsem začal praktikovat dechové techniky, a tak je tady čas na doplnění dalších zkušeností.

  28.5.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete dojmy z prvního závodu letošní sezony, pár fotek a další část běžeckého tréninku.

  21.5.2021: Pod záložku knihy, do podkategorie blíže nezařazené knihy, jsem zařadil další knihu tentokrát s názvem Program Ano_NO, skutečný zachránce života, pojednávající o významu oxidu dusnatého pro lidské zdraví.

  20.5.2021: Pod záložkou výživa, v sekci informace pro sportovce, naleznete v části oxid dusnatý informace o důležitosti této jedinečné molekuly, která má mnoho schopností a významně ovlivňuje celou řadu tělesných procesů.

  19.5.2021: Pod záložku knihy, do podkategorie blíže nezařazené knihy, jsem zařadil další titul Příběhy Corsa rosa, který se zabývá historií dalšího slavného cyklistického závodu, Gito d´Italia.

  18.5.2021: Představte si, že se obléknete do běžeckého úboru, obujete si běžecké boty a vyběhnete ze dveří. Jakmile se za vámi dveře zavřou, přestanete myslet na všechny problémy a každodenní starosti, které vás tíží. Teď jste jen vy. Je to váš čas, který máte vyhrazený sama pro sebe. Běžíte bez většího úsilí. Snadno a lehce. Cítíte, jak za vámi vlají vaše vlasy. Jak vás svěží vánek hladí po tváři. Jak vám po spáncích stékají první kapky potu. Neběžíte, spíše se vznášíte nad opuštěnou stezkou. Sotva se jedna bota dotkne země, hned se odráží, aby dala možnost druhé botě, udělat to samé. Krok za krokem proplouváte časem i prostorem. Váš dech je hluboký a vaše srdce klidně a pravidelně pumpuje okysličenou krev k pracujícím svalům. Usmíváte se a je vám dobře. Čas plyne a vy běžíte dál. Nevíte jak dlouho, ani jak daleko. Jste naprosto ponořená v přítomném okamžiku. Je to jako droga. Nechcete přestat. Musíte běžet dál. Nikoho nepotkáváte, jste jen vy, cesta a čas. Vaše cesta a váš čas… Tak a teď si to přestaňte představovat a prostě to udělejte. Ze začátku to nebude tak snadné a vaše pocity budou mít hodně daleko k něčemu, co by se dalo nazvat příjemným. Pokud ale vytrváte, tak za nějaký čas budete při běhu prožívat to, co jsem popisoval na začátku. Jak jsem řekl, je to vaše cesta a váš čas a záleží tedy jen na vás, jestli se po této cestě vydáte a jak prožijete svůj čas. Jestli jen představami anebo uskutečněním představ. Jestli v leže anebo v běhu. Přesto, že je to občas cesta bolestivá, tak má své kouzlo a rozhodně stojí za to, zkusit vydat se po ní. Vojta

  17.5.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete další část běžeckého tréninku.

  16.5.2021: Tak a je to tady. Opět začínáme. Po kolikáté již? Jestli se nepletu tak je to potřetí. Takže od 17.5.2021 začnu opět přijímat objednávky na masáže v kosmetickém salonu Isis. První termín na masáže bude úterý 18.5. od 8:30 do 16:30. Dále pak pátek 21.5. od 11:30 do 20:00. Úterý 25.5. od 11:30 do 20:00 a pátek 28.5. od 8:30 do 13:00 atd. Snad to tentokrát vydrží delší dobu než posledně. Těším se na vás. Vojta

  30.4.2021: Není to tak dávno, co jsem na našich stránkách uveřejnil novou sekci zaměřenou na dechové techniky. Nyní vám přináším poznatky a osobní zkušenosti s těmito technikami po 1 měsíci jejich praktikování.

  28.4.2021: Pomalu se začíná mluvit o tom, že bychom snad mohli v brzké době, po více jak 4 měsících, opět začít poskytovat služby v kosmetickém salonu Isis. Zatím je ale ještě předčasné jásat, protože kdo ví, jak ono s tím rozvolňováním nakonec bude, a hlavně za jakých podmínek bude možné. To znamená, že i příjem objednávek do kosmetického salonu Isis, je i nadále pozastavený. Jako první reálný termín, vidím úterý 18. května s tím, že objednávky začnu přijímat nejdříve v pondělí 17. května. Zákazníci, na které mám mobilní telefonní číslo, budou vyrozuměni formou SMS o znovuotevření salonu Isis, ihned jakmile bude jasné, že otevřeme. Stejně tak se tato informace objeví na našich internetových stránkách. Sledujte tedy aktuality našich stránek a zachovejte nám přízeň. Děkuji. Vojta

  26.4.2021: Pod záložkou výživa, v sekci super potraviny, naleznete v části chlorella informace o další super potravině.

  23.4.2021: Pod záložkou výživa, v sekci informace pro sportovce, naleznete v části edgar informace o půl roční zkušenosti s užíváním inteligentního power drinku.

  20.4.2021: Pod záložkou cvičení, v sekci něco navíc, naleznete v části zátěžové testy doplněné informace o opakovaném testu laktátové křivky.

  18.4.2021: Pod záložkou výživa, v sekci super potraviny, naleznete v části spirulina informace o dalším zajímavém potravním doplňku.

  16.4.2021: Dýchání je něco tak naprosto samozřejmého, že mu téměř nikdo nevěnuje zvláštní pozornost. Prostě dýcháme. Jenomže správným dýcháním je možné ovlivnit nejen sportovní výkonnost, ale i zdraví. Takže by nácvik správného dýchání, o kterém je nová sekce dechové techniky, kterou naleznete pod záložkou cvičení, měl tvořit nedílnou součást sportovního tréninku. Stejně tak jako mentální trénink a adaptace na teplo, vás mohou i dechové techniky posunout o pěkný kus dál.

  15.4.2021: Pod záložkou knihy, v podkategorii blíže nezařazené knihy, naleznete výborný titul The Oxygen Advantage o dýchání a dechových technikách.

  14.4.2021: Další závod, Brdská 25, který organizuje příbramská parta z Tri klubu Příbram, má spuštěnou registraci. To znamená, že jsem již přihlášený. Startovné je symbolických 200Kč, takže nečekejte a registrujte se. Ať je nás víc, nebudeme se bát vlka, ničeho nic. Zatím to vypadá, že se bude startovat jednotlivě v 30s intervalech.

  13.4.2021: 1000 a 1 výmluva. Ne, to není název nového časopisu, ale každodenní realita. Když dojde na lámání chleba a hrozí, že se člověk bude muset začít věnovat nějaké pohybové aktivitě, je pozoruhodné, jaké úsilí věnuje tomu, aby vymyslel nějaký důvod, proč to zrovna nejde. Tak např. výmluvy z pohledu čtvera ročních období. Zima: Vždyť tam mrzne. V takovém mrazu, to je tak o zápal plic. Určitě je tam ledovka, ještě bych si zlomila nohu. Fouká ledový vítr. Vypadá to, že bude sněžit. Za chvíli bude tma. Musím dělat s dětmi úkoly. Všichni by se mi smáli. Počkej na jaře, to ti ukážu. Teď nemám, co na sebe. Jaro: Bude pršet. Prší. Pršelo, takže je tam mokro a klouže to. Kvetou kytky, v tom se nedá dýchat. Fouká vítr a jdu právě od holiče. Musím žehlit. Žádná z kamarádek nesportuje, a také žijí. V létě se do toho ale už dám. Nemám co na sebe. Léto: Je vedro. Je dusno. To je o úžeh. Bude bouřka. Jsem hrozně utahaná. Musím si jí na chvíli lehnout. Nechce se mi běžet s lahví vody a bez ní budu mít žízeň. Teď jsem se hrozně najedla. Jsem tlustá. Sportem se prý ničí klouby. V televizi bude pěkný seriál. Mám moc práce. Musím umýt okna. Nemám co na sebe. Podzim: Nemám náladu. Asi mám depresi. Bolí mě hlava. Bolí mě břicho. Chce se mi spát. Musím odvést děti na kroužek. Určitě je tam všude bláto a na spadaném listí bych mohla uklouznout. Není teď náhodou období honů, co kdyby mě nějaký myslivec zastřelil. Jo v létě, to by se to běhalo. A navíc, stejně nemám, co na sebe. Že vám to zní povědomě? Stále se chystáte, že začnete, ale nakonec k tomu nikdy nedojde? Nečekejte na ideální podmínky. Ty jsou jen párkrát do roka. V naší české kotlině prakticky neexistuje počasí, ve kterém by se nedalo venku sportovat. Navíc můžete mít v záloze sportování v domácím prostředí. Takže jediné, co vám brání, jste vy sama. Nezapomínejte, co se říká: že ten kdo nechce, hledá důvody a ten kdo chce, hledá způsoby. Takže najděte způsob, jak začlenit pravidelný pohyb do vašeho života. Pokud již pravidelně několikrát týdně sportujete, tak vám gratuluji. A pokud ne, tak se vykašlete na hledání výmluv a pusťte se s chutí do toho. Vojta

  11.4.2021: První změna v termínovce letošních závodů je tady. Příbramský půlmaratón, původně plánovaný na 19.6.2021 byl přesunut na 4.9.2021. Start bude v 15:00. Tím získáváme 2,5 měsíce navíc na přípravu. Takže je to vlastě dobrá zpráva.

  9.4.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete v části domácí běžecké cvičení aktualizovaný cvičební plán. Ten si zároveň můžete stáhnout pod záložkou ke stažení.

  7.4.2021: Dnes je světový den zdraví. Bohužel doba tradičním pohybovým aktivitám moc nepřeje, takže posilovny, bazény a tělocvičny zůstávají i nadále uzavřené. Kdo ví na jak dlouho ještě? Přesto i v této době je možnost, jak něco začít dělat pro své zdraví. Naštěstí jsou tu sportovní aktivity, které lze dělat celoročně, a zakázat se nedají. Tak na příklad můžete jít na procházku, nebo se můžete jít proběhnout, projet se na kole anebo si zacvičit s vlastním tělem. Jak začít, abyste si neublížila, a naopak podpořila vaše zdraví a spoustu dalších zajímavostí, se dozvíte pod záložkou cvičení. Zdraví ale není jen o cvičení, ale i o výživě. Na našich stránkách se dozvíte např. jak zhubnout, jaké doplňky na hubnutí vám mohou pomoct. O důležitosti glykemického indexu a pitného režimu. A mnoho dalších věcí naleznete pod záložkou výživa. Takže vezměte zodpovědnost za své zdraví do svých rukou a nečekejte, že to udělá někdo za vás. Neudělá. Vojta

  6.4.2021: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace naleznete další knihu o běhání. Tentokrát nese název Ultramaratonec. Autor v ní vypráví, jak se od těžké závislosti na alkoholu a drogách dostal k závislosti na běhání. Začal běháním maratónů, po nějakém čase přešel k extrémním etapovým závodům, až ho nakonec napadlo zorganizovat přeběh Sahary. Ten nakonec spolu se dvěma kamarády zrealizoval v roce 2006-2007. Za 111 dnů, přeběhli od pobřeží Atlantiku v Senegalu na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Tím ale jeho dobrodružství neskončilo, právě naopak.

  2.4.2021: Přesto, že je do letních pařáků ještě dost daleko, tak byste se na něj měla začít pomalu, ale jistě připravovat. Prozatím třeba tím, že si pod záložkou cvičení, v sekci adaptace na teplo přečtete o tom, co to obnáší.

  30.3.2021: Pod záložkou knihy, v podkategorii blíže nezařazené knihy, naleznete audioknihu Emil Běžec, kterou čte Ivan Trojan. Je věnována legendárnímu Emilu Zátopkovi.

  26.3.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete zhodnocení tréninku za uplynulý půl rok a další pokračování běžeckého tréninku, tentokrát se zaměřením na rychlostní a tempovou část.

  23.3.2021: Po dlouhé době konečně jedna dobrá zpráva. Organizátoři z Tri klubu Příbram spustili registraci na Příbramský půlmaratón, čehož jsem využil a jsem již přihlášený. Jako první. Je důležité, aby organizátoři věděli, že lidé mají o jejich závody zájem, a že má smysl je připravovat i v době, kdy komunistická vláda sportovcům nepřeje. Takže na nic nečekejte, neodkládejte to a přihlaste se.

  21.3.2021: My čekali jaro, a zatím přišel mráz. Tak strašlivou zimu nepoznal nikdo z nás. Z těžkých černých mraků se stále sypal sníh. A vánice sílí v poryvech ledových… Tolik text jedné z písní skupiny Fešáci, která velmi trefně vystihuje současnou situaci, a to nejen meteorologickou. Je to rok, co byl poprvé zakázán prodej služeb v provozovnách a prodej ve většině prodejen. Za uplynulý rok, tento zákaz platil celkem sedm měsíců. Pravděpodobně to bylo k ničemu. Jak jinak si vysvětlit, že se epidemie vyvíjela tak, jak se vyvíjela a že jsme tam, kde jsme. Přesto, že se většina živnostníků a maloprodejců nesměla věnovat svému živobytí, protože byli označeni za riziko, tak jsme se opět stali „Best in covid”, jen z opačného konce žebříčku. Svalovat vinu na slušné občany je hodno toho největšího ubožáka. Stejně tak je ubohost, snažit se na současné situaci vydělat. Zatímco velká skupina lidí, je už dlouho bez jakéhokoli příjmu a možnosti dosáhnout na slibovanou pomoc, tak někteří ubožáci se nestydí vydělávat na předražených a zmanipulovaných státních zakázkách. A aby toho nebylo málo tak ti samí ubožáci lidem zakážou v podstatě všechno, od práce, přes zábavu, až po návštěvy příbuzných a sami chodí na mejdany, na fotbal, nebo do restaurací. Zatímco obyčejní lidé jsou čím dál více zdecimovaní ekonomicky, psychicky i fyzicky, tak naši papalášové tloustnou a bohatnou. Když se k tomu na jedné straně přidá policejní brutalita vůči obyčejným lidem, které jsme pravidelně v posledních dnech svědky a na straně druhé absolutní netečnost policie vůči jednání samolibých soudruhů, kteří kradou, lžou, manipulují zakázky a čachrují s dotacemi, a přesto jsou nedotknutelní, musí z toho být člověku smutno. V podstatě se nejedná o nic jiného než o šikanu. O šikanu celého národa. Když jsem se pro vyplnění volného času, kterého mám teď nezvykle mnoho, rozhodl přečíst knihu investigativního novináře Jaroslava Kmenty Boss Babiš, tak se k tomu smutku přidala i beznaděj. Nikdy jsem si o tomto výrobci hnojiv nedělal iluze, ale i tak bylo čtení této knihy velmi, velmi poučné. Takže pokud máte nyní také nadbytek volného času, rozšiřte si obzory touto knihou, stojí to za to. Možná pak také pochopíte, proč jsme tam, kde jsme a o co tomuto člověku jde. Mimochodem na to, kde jsme, před časem již velmi trefně odpověděli v jednom duetu Barbora Poláková a David Koller. Tak se držte. Vojta

  19.3.2021: Pod záložkou knihy, v podkategorii blíže nezařazené knihy, naleznete knihu Dnes trochu umřeme - Vzestup a pád Emila Zátopka, která vypráví o legendě nejen české, ale i světové atletiky. Vypráví příběh Emila Zátopka, který dokázal něco, co nikdo před ním a co pravděpodobně již nikdo nikdy nezopakuje. V knize naleznete nejen strhující popis z průběhu nejslavnějších závodů, ale i celý život, od narození až po poslední den.

  16.3.2021: Pod záložkou cvičení naleznete ještě jednu novou podkategorii, tentokrát s názvem legendy. Jako první zde nemůže být představený nikdo jiný, než legendární Emil Zátopek.

  12.3.2021: Protože je dobrých zpráv čím dál tím méně a ten černý mrak, který dusí naši zemi, nad námi, visí již moc dlouho, rozhodl jsem se přidat pod záložku cvičení další podkategorii, tentokrát s názvem vtipy, ve které naleznete vtipy o sportovcích. Snad vám trochu zvednou náladu.

  9.3.2021: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace naleznete knihu Stopy v oblacích, ve které autor popisuje minulost i současnost britského běhu do vrchu. Dále vypráví o ikonách tohoto sportu i o legendárních a náročných závodech, kterých se mnohdy sám zúčastnil.

  2.3.2021: Dejte si pozor, protože se můžete stejně tak jako já, stát součástí jedné z největších kriminálních skupin současnosti. Ne, nevstoupil jsem do nějakého politického hnutí. Ani jsem se nestal členem jedné z mnoha mafií, které na našem území působí. Stalo se něco mnohem horšího… Vždy jsem byl rodiči veden k poctivosti, pravdomluvnosti a dodržování pravidel. Myslím si, že odvedli dobrou práci, a že jsem jim v tomto směru nikdy nedělal ostudu. Až doteď, kdy jsem spadl na společenské dno. Je to o to horší, že mě na to dno, dostal trestně stíhaný člověk, bývalý komunistický agent a člověk, který o sobě tvrdí, že je neomylný. Všichni víme, jak to je, že jen hlupák věří, že ví všechno nejlépe, všemu rozumí a všechno dokáže vyřešit. Rovněž je známým faktem, že tonoucí se stébla chytá, a že když jde ke dnu, tak kolem sebe kope. Takže když náš samolibý a všehoschopný vůdce kolem sebe kope, je to vlastně pro nás dobrá zpráva. Dochází mu dech a čas se mu krátí. Bude kopat čím dál víc, ale naštěstí už ne moc dlouho. Třeba o něm v budoucnu jednou někdo natočí i celovečerní film. Tak jako o podobných občanech, např. Radovanu Krejčířovi, film Gangster Ka, Františku Mrázkovi, film Příběh kmotra anebo o Jiřím Kájínkovi, film Kájínek. Smutné je, když na slušné občany takovýto trestně stíhaný člověk pošle 25000 policistů a 5000 vojáků. To je snad možné jen v totalitních režimech. Doufám, že hoši v uniformách mají plné zásobníky a že umějí střílet, aby to bylo alespoň rychlé a bezbolestné. Protože rozkaz zněl jasně „nesmí projít za žádnou cenu”. Nás je ale mnoho a nedáme se. Jsme silní fyzicky, duševně i mentálně. O kom, že to neustále mluvím? O nás, o sportovcích, běžcích a cyklistech, tedy o lidech, kterým není lhostejné jejich zdraví a kteří na rozdíl od mnoha jiných, pro něj něco dělají a chtějí dělat i nadále. Uzavření tělocvičen, bazénů a fitness center, se mi sice nelíbilo, ale snad by se dalo ještě pochopit. Uzavření sjezdovek, respektive neumožnění zprovoznění lyžařských vleků, stejně tak jako zákaz nočního vycházení, už byly na hraně a těžko pochopitelné. Ale to že se nesmí běhat v lese, ale ve městě ano, už je vrchol, který hraničí s idiocií. Zajímalo by mě, jak může zákaz běhu v přírodě, kde zpravidla nepotkáte živáčka, mít vliv na pokles pozitivně testovaných lidí na covid. A v čem je oproti běhu v přírodě, běh ve městě lepší? V přírodě není nikdo, je tam měkký terén a čistý vzduch. Ve městě se neustále někomu vyhýbáte, uskakujete před auty, dýcháte zplodiny, přeskakujete psí exkrementy, běžíte po tvrdém, většinou nerovném povrchu, neustále riskujete kolizi… Nemělo to snad být obráceně? Nechtěly náhodou hlavy pomazané zakázat sport ve městech a vykázat sportovce do přírody, ale spletly se? Zase? Nevím… V každém případě se touto blbostí nehodlám řídit. Takže běhám i nadále mimo hranice naší malé vsi. Jen mi tu radost z pohybu trochu kazí pocit, že jsem se dostal na druhou stranu zákona. Snad to přejde a zvyknu si. Jo, a kdyby něco, tak běžím na nákup, takže můžu klidně přeběhnout celý okres Beroun, což už je slušná porce kilometrů. Jo a mimo jiné, jezdit na nákupy se dá i na kole. Takže sportu zdar a blbinám zmar. Držte se. Vojta

  26.2.2021: Pod záložkou cvičení v sekci testy, nalezou příznivci poslechu hudby při sportu test triatlonových sluchátek Aftershokz Xtrainerz.

  19.2.2021: Pod záložkou knihy, v podkategorii blíže nezařazené knihy, naleznete další knihu Trénink podle srdeční frekvence, ve které se dozvíte proč a jak má smysl řídit trénink tímto způsobem.

  12.2.2021: Buďte pozitivní. Ne, nepřeji vám nic zlého. Jen se mi nelíbí, jak se za tak krátkou dobu, díky politické a mediální masáži změnil význam tohoto, čím dál častěji používaného slova. Ještě před rokem slovo pozitivní mělo kladný náboj a evokovalo to, co je dobré. Naopak slovo negativní bylo vyloženě nabito záporně a nic dobrého z něj nekoukalo. Vše bylo jasné a nikoho nenapadlo, že by to někdy mohlo být jinak. Pozitivní bylo dobro. Negativní bylo zlo. Vždyť i ve filmech ten pozitivní zachraňuje a negativní ubližuje. Samozřejmě že v medicínském významu, tomu bylo přesně naopak. To ale téměř nikoho nezajímalo. Tedy kromě čekatelek na výsledky vyšetření, které určí, jakým směrem se budou v budoucnu ubírat jejich životy. A i když si vyslechly ortel: nález byl negativní, tak nejprve nevěděly, že je to dobře. Protože jak by slovo negativní mohlo znamenat něco dobrého. Celý život čtete, že je potřeba myslet pozitivně, že je potřeba mít pozitivní přístup k životu, že je potřeba se na vše dívat z té pozitivní stránky věci, že na všem je třeba hledat něco pozitivního atd., jinak že to bude mít velmi negativní vliv na váš život a na vaše zdraví. A najednou by to mělo být jinak? Neuplynul ani rok a polarita těchto dvou slov se jako by vyměnila. Respektive společnost zcela zavrhla jejich původní význam a nahradila ho významem medicínským. Takže dnes, když na veřejnosti vyslovíte nahlas slovo pozitivní, tak ten kdo ho uslyší, se od vás odvrátí a odejde, pokud přímo neuteče. A kdyby neměl roušku, tak by si před tím ještě určitě odplivl. Přesto všechno věřím, že je nutné mít pozitivní přístup k životu. Takže myslete pozitivně, žijte pozitivně, zkrátka buďte pozitivní.

  6.2.2021: Pod záložkou knihy, jsem vytvořil novou podkategorii, a to blíže nezařazené knihy. Je určena pro knihy, které se nehodily do předešlých kategorií. Jako první jsem do této kategorie zařadil knihu Příběhy staré dámy, která přibližuje historii dnes bezkonkurenčně největší cyklistické události na světě, Tour de France.

  4.2.2021: Pod záložkou cvičení v sekci skákání přes švihadlo, zjistíte, proč má smysl se touto aktivitou zabývat. Naleznete zde rovněž informace potřebné k tomu, abyste si vybrala správné švihadlo, správně si ho nastavila a skákala přes něj správnou technikou.

  2.2.2021: Pod záložkou knihy, naleznete knihu s názvem Malá červená kniha o běhání, která přináší 250 rad a tipů pro lepší běhání.

  28.1.2021: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete pokračování běžeckého tréninku, tentokrát se zaměřením na silovou část tréninku.

  23.1.2021: Hansonova metoda půlmaratónu, je kniha založená na stejném principu, jako již dříve vydaná Hansonova metoda maratónu. Více informací o této knize, naleznete pod záložku knihy.

  17.1.2021: Pod záložkou knihy, naleznete knihu Trénujeme na maratón a půlmaratón, ve které se autor snaží vysvětlit, jak si sestavit tréninkový plán na zdolání výše uvedených distancí.

  15.1.2021: Udělejte si svůj triatlon. Triatlon je totiž jednou z nejlepších sportovních disciplín, které existují, ze které mohou těžit i obyčejní smrtelníci. Jak to? Plavání rovnoměrně zatěžuje celé tělo, ale je nejnáročnější na správné provedení techniky. Cyklistika zatěžuje hlavně spodní polovinu těla, ale zase ji zvládne téměř každý. Běh zatěžuje spíše spodní část těla, ale zapojuje se při něm i horní polovina, a asi nejvíce bolí. Jako bonus všechny tyto tři disciplíny posilují kardiovaskulární systém, takže určitě stojí za povšimnutí a hledání inspirace. Protože se jedná o vytrvalostní disciplíny, tak je potřeba ze začátku, asi 1 rok, vždy dodržovat pravidlo o nepřekračování 75%maxTF, tzn. žádný spěch, ale hezky v pohodě a pomalu, tak abyste byla schopná konverzovat. U plavání raději nezkoušejte mluvit. Jak tedy na to? Příklad, jak by mohl váš triatlonový trénink vypadat: pondělí: 1hod plavání, úterý: 1hod cyklistika, středa: 1hod běh, čtvrtek: 1hod plavání, pátek: 1hod cyklistika, sobota: 1hod běh, neděle: volný den. Variant jak takovýto trénink poskládat je mnoho. Záleží jen na vašich časových možnostech a na tom jaké vybavení máte k dispozici. Přesto, že by bylo ideální zachovat tyto 3 disciplíny, tak to někdy nejde. Venku je ledovka, nemáte v blízkosti bazén, odjedete na dovolenou apod. V takovém případě je nahraďte jinými, ale pokud možno co nejpodobnějšími. Plavání zatěžuje celé tělo, takže ho můžete nahradit např. veslováním na trenažeru anebo posilovacím kruhovým tréninkem zaměřeným na celé tělo. Cyklistika zatěžuje spíše spodní polovinu těla, tak ji můžete nahradit např. jízdou na inlinech nebo bruslením. Běh, který zatěžuje spíše spodní, ale částečně i horní polovinu těla, pak můžete nahradit rychlou chůzí s holemi, během na lyžích anebo skákáním přes švihadlo. Jako triatleti se budete cítit mnohem lépe, než když se věnujete pouze jednomu, nebo ještě hůře, vůbec žádnému sportu a zároveň s tím omezíte riziko vzniku zranění způsobené jednostrannou zátěží. Takže i když vaším cílem nebude zrovna legendární Ironman na Havaji, tak si myslím, že triatlon za vyzkoušení rozhodně stojí.

  10.1.2021: Pod záložku cvičení, do sekce inspirace jsem přidal knihu Běhání s Kěnany. Autor odjede na půl roku do Keni, do oblasti s nejvyšší koncentrací rychlých běžců na světě a snaží se odhalit jejich tajemství. Nakonec se mu podaří přijít na to, proč právě odtud pochází tolik rychlých běžců. Rozhodně se nejedná o žádný zázračný recept. Spíše jde o kombinaci několika faktorů, z nichž zcela zásadní je velmi aktivní dětství, kdy každý den místní děti naběhají spoustu kilometrů. To potvrzuje i skutečnost, že všichni Keňané, kteří se zapsali do dějin atletiky, vždy pocházeli z venkova a nikdy z města.

  5.1.2021: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace naleznete knihu Cesta běžce, která dává nahlédnout do uzavřeného světa japonských běžců a japonské kultury. Kniha není jen o běhání, ale i o japonské mentalitě, společnosti a tradicích.

  1.1.2021: V novém roce vám přejeme hlavně pevné zdraví a nervy. Doufejme, že nám rok 2021 přinese lepší věci, než kterých jsme se dočkali v roce minulém. A kdyby tomu tak náhodou nebylo, tak že to zase nějak zvládneme. Takže ještě jednou, hodně zdraví v novém roce. Dana a Vojta

  31.12.2020: Starý rok končí a s ním i 15 let dlouhá historie cvičení power yogy v Hořovicích. Proč jsem se rozhodl cvičení ukončit a jak postupovat pro vrácení peněz za nevyčerpané vstupy na platných permanentkách, se dozvíte pod záložkou rozvrh. Vojta

  27.12.2020: Další vládní zákaz nás donutil, již po třetí, opět uzavřít kosmetický salon Isis a znemožnil nám zde provádět masáže. Tím pádem jsme nuceni rušit již objednané masáže a nemůžeme přijímat další objednávky. Pokud máte objednanou masáž a máme číslo vašeho mobilního telefonu, tak o zrušení vašeho termínu budete informována den předem prostřednictvím SMS. Stejně tak budete přes SMSku informována o znovuotevření salonu Isis a znovuzahájení přijímání objednávek na masáže. Rušení objednávek se týká pouze masáží prováděných v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích. Vojta

  25.12.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete upravený běžecký trénink.

  24.12.2020: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace naleznete strhující vyprávění o odstrkovaném chlapci, ze kterého se stal výborný plavec. Bohužel ale našel zálibu v alkoholu a na poměrně dlouho dobu mu propadl. Po návratu z protialkoholní léčebny, změnil svůj život a začal se věnovat triatlonu. Kde to dotáhl až tak daleko, že se pokusil absolvovat 5 ironmanských závodů, v 5 dnech na 5 Havajských ostrovech. Kniha se jmenuje Hledání ultra.

  23.12.2020: Vánoce jsou, respektive měly by být, svátky klidu a pohody. Proto vám všem našim zákazníkům, příznivcům a čtenářům našich internetových stránek přejeme, aby ty vaše byly co nejklidnější a nejpohodovější. Nenechte si je zkazit vládními zákazy a omezeními a neustávající mediální masáží. Odpočiňte si, načerpejte novou energii, a hlavně si je užijte. Šťastné a veselé. Dana a Vojta

  20.12.2020: Pod záložkou knihy, naleznete další knihu zaměřenou na mentální trénink, Flow ve sportu. Kniha vysvětluje, kdo a za jakých podmínek se do stavu flow může dostat.

  16.12.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal další neobvyklou knihu s názvem Z hospody na maratón. Další inspirativní čtení.

  9.12.2020: Další běžecký titul s názvem Hansonova metoda maratónu, přibila mezi ostatní podobné publikace pod záložku knihy.

  4.12.2020: Pod záložku knihy jsem přidal další knihu. Tentokrát nese název Základy ultramaratónského tréninku. A jak název napovídá, není o ničem jiném než o bězích na hodně dlouhé vzdálenosti.

  2.12.2020: Začal advent a s ním pro většinu lidí i tolik nepopulární shánění vánočních dárků. Pokud nevíte čím podarovat své blízké a nechce se vám lítat po všech čertech a víte, že vaši blízcí mají rádi anebo potřebují masáže popřípadě cvičení, tak jim darujte dárkový poukaz na naše služby. Z naší široké nabídky masáží si vybere každý. Nabízíme luxusní masáže: čokoládovou masáž a masáž lávovými kameny. Speciální masáže: lymfatickou masáž, medovou masáž, mobilizační masáž, reflexní terapii a relaxační masáž. A nakonec základní masáže: baňkovou masáž, havajskou masáž, indickou masáž, jemné techniky a rekondiční masáž. Navíc ceny našich masáží jsou velice příznivé, jak se o tom můžete přesvědčit v ceníku. Dárkové poukazy je možné si vyzvednout osobně v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích, poslat vám je elektronicky nebo českou poštou anebo přivézt k vám domů. Vše, co potřebujete vědět o dárkových poukazech, se dozvíte zde. Letos bude možné si poukaz v salonu Isis vyzvednout pouze do 22.12., včetně. Tak jeho koupi nenechávejte na poslední chvíli.

  30.11.2020: Vzhledem k tomu, že snad budeme moct od čtvrtka po měsíci a půl, opět zprovoznit poskytování služeb v kosmetickém salonu Isis, tak ode dnešního dne opět začínám přijímat objednávky na masáže. První masáže v salonu Isis se uskuteční v úterý 8. prosince. Snad nebudeme muset objednávky záhy rušit… O případných změnách budete informovány prostřednictvím těchto internetových stránek. Vojta

  30.11.2020: Platnost dárkových poukazů, které nebylo možné čerpat z důvodu nařízeného uzavření naší provozovny, je automaticky prodloužena o stejnou dobu, jako byla naše provozovna uzavřena. Tentokrát o 6 týdnů. Vojta

  30.11.2020: Cvičení power yogy zůstává pozastavené až do doby, dokud nebude možné, abychom cvičili bez roušek. Děkuji za pochopení. Vojta

  30.11.2020: Platnost permanentek, které není možné čerpat z důvodu nařízeného uzavření tělocvičen, bude automaticky prodloužena o stejnou dobu, jako bude doba přerušení cvičení. Vojta

  27.11.2020: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace, naleznete novou část citáty. Snad v nich najdete povzbuzení a motivaci, abyste vydržela věnovat se sportovním aktivitám i v době, kdy to není zrovna jednoduché.

  25.11.2020: Pod záložkou výživa, naleznete doplněné informace o pitném režimu.

  23.11.2020: Pod záložkou knihy naleznete další knihu o běhání s názvem Ultra dál. Tentokrát je to kompletní průvodce ultramaratónskou přípravou.

  20.11.2020: Další nová část našich internetových stránek nese název regenerace a dává obsáhlý návod, jak se lépe vyrovnat s následky náročného tréninku nebo závodu. Najdete ji pod záložkou cvičení.

  19.11.2020: Termíny běžeckého seriálu Běhej lesy byly včera zveřejněny a s tím byla spuštěna i registrace. Vyberte si jeden anebo více z osmi závodů a zaregistrujte se. Já jsem to již udělal. Stejně tak jak v loni jsem si vybral delší, tedy 22km trať závodu Běhej lesy Brdy. Prvních 750 zájemců má zvýhodněné startovné, tak se dlouho nerozmýšlejte.

  18.11.2020: Včera česká televize odvysílala dokument z letošního ročníku závodu 1000 miles adventure. Odkaz na něj naleznete rovněž pod záložkou cvičení, v sekci inspirace.

  16.11.2020: Díky vynucené pracovní přestávce jsem mohl dodělat a přidat na naše internetové stránky další téma, tentokrát o imunitním systému.

  13.11.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal opět jednu knihu Vnitřní svět vítězů. Je to další kniha o mentálním tréninku, nastavení mysli a o ovládnutí sebe sama.

  12.11.2020: Buďte vzorem svým dětem. Většina rodičů říká, že chce pro své děti to nejlepší. Otázkou ale je, co jsou pro to ochotni udělat. Je známý fakt, že rodiče jsou do značné míry vzorem svým dětem, které je ať vědomě či podvědomě kopírují a zpravidla pak své životy žijí podle této šablony. Sama si nyní odpovězte. Chcete, aby vaše děti byli zdravé, silné a sebevědomé? Anebo aby celý život bojovali s nadváhou, cukrovkou, vysokým tlakem a byli často nemocné? Odpověď je asi jasná, že? Nyní se zamyslete a pokuste si uvědomit, jaký vzor svým dětem dáváte. Jestli ten, který je povede k první variantě, tedy ke zdraví anebo ten druhý, který je odsoudí k celoživotnímu trápení s nemocemi. Pokud pravidelně sportujete, trávíte dostatek volného času v přírodě a jíte spíše zdravě, a navíc k tomu všemu nenásilnou formou vedete i své děti, tak můžete být v klidu. Jestliže ale strávíte většinu času před televizí nebo u počítače, potažmo na telefonu. Jíte tučná jídla, nadbytek sladkostí, kouříte a každý den si dáte skleničku nebo více alkoholu, tak byste měla zbystřit. Protože to, jak nezdravě nyní žijete vy, zvyšuje pravděpodobnost, že stejně nezdravě budou jednou žít i vaše děti. Pokud tedy tak již nežijí. Těžko budete přesvědčovat vaše děti o důležitosti sportu, když vás nikdy neviděli udělat rychlejší pohyb. Stejně tak je budete horko těžko přesvědčovat o škodlivosti sladkostí, cigaret a alkoholu, když si po každém jídle dáte dort, ke každé kávě cigaretu a po večeři láhev vína. Naučte děti, aby měli rády pohyb jako takový. Nenuťte je, ale veďte je. Buďte jim příkladem. Ukažte dětem, že být dospělý, nemusíte znamenat jen to, že si mohou koupit cigarety a alkohol, ale také, že mohou nést zodpovědnost za své zdraví. Máte možnost změnit budoucnost vašich dětí, a to mnohem lépe, než že jim založíte stavební spoření, tak ji nepromarněte.

  11.11.2020: Včera byl světový den běhu. Bohužel jsem v tento den zjistil, že letošní ročník Třeboňského maratónu byl z důvodu proticovidových opatření zrušen. Nicméně zároveň byla spuštěna registrace pro nadcházející rok, kdy se závody snad již budou konat bez omezení. V nadcházejícím roce je termín závodu stanoven na 16.10.2021 a protože je to plánovaný vrchol mého třetího běžeckého roku, tak jsem se rovnou zaregistroval. Takže pokud máte rovněž v plánu pokořit královskou atletickou distanci na rovinaté trati v Třeboni, tak dlouho neváhejte, protože pouze prvních 500 zájemců má zvýhodněné startovné.

  10.11.2020: Dnes je světový den běhu, takže kdy jindy byste měla s touto aktivitou začít, když ne dnes. Vše, co potřebujete vědět o běhání, naleznete na našich internetových stránkách. Ať jsou to informace o tom jak provádět kompenzační cvičení, jak si sestavit běžecký trénink, jaké oblečení a doplňky zvolit, jak se připravit na první závod, jak naladit hlavu anebo tipy na běžeckou literaturu, inspiraci a závody konající se v našem okolí. To vše, a ještě mnohem více, se můžete dozvědět na těchto stránkách. Tak na nic nečekejte. Čtěte, potom si obujte běžecké boty a vyběhněte na trať. Ať vám to dlouho běhá.

  5.11.2020: Pod záložkou cvičení v sekci mentální trénink, naleznete spoustu informací o tom, jak připravit hlavu na to, aby váš výkon byl co nejlepší.

  2.11.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete další část běžeckého tréninku.

  31.10.2020: Pod záložkou knihy naleznete knihu Tajemství mentálního tréninku se zaměřením na přenastavení mysli pro zlepšování vašich výkonů.

  28.10.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal další knihu Vítězství je v hlavě. Je to další kniha, která se zabývá tím, jak myšlení ovlivňuje sportovní výkon.

  26.10.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal další zajímavou a inspirující knihu s názvem Sázka, biking začíná po padesátce. Autor Otta vypráví, jak v padesáti letech propadl cyklistice.

  25.10.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal velmi neobvyklou a pěknou knihu s názvem Když se dáma rozběhne. Autorka Zuzana vypráví, jak se téměř v padesáti dostala k běhání. Velmi inspirativní, čtivá a vtipná kniha.

  24.10.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal další knihu Strečink. Kniha je vhodná pro každého, kdo si chce rozšířit své znalosti o méně často používané protahovací cviky.

  23.10.2020: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace naleznete tip na další zajímavou knihu s běžeckou tématikou. Tentokrát se jedná o knihu Moje cesta do sparty, popisující nejen legendární řecký závod, ale i trochu z jeho historie a motivy, které vedly k jeho vzniku.

  21.10.2020: Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat. Jak zakázali psát a zakázali zpívat. A bylo jim to málo, poručili dětem… Zpívá Karel Kryl v jedné z jeho písní. Vždy, když se objeví nový zákaz, tak mi v uších začne znít melodie k písni Veličenstvo kat. Poslední dobou je to až příliš často. Tak si to shrňme: zákaz zpěvu, zákaz divadel, zákaz kin, zákaz bohoslužeb, zákaz bazénů, zákaz posiloven, zákaz tělocvičen, zákaz školní výuky, zákaz restaurací, zákaz chození s nezakrytou tváří… A dnes už tu melodii slyším zase… Zákaz maloobchodního prodeje, zákaz volného pohybu, zákaz prodeje služeb v provozovnách, zákaz práce… Což bohužel znamená, že od pátku 23.10.2020 až do odvolání, bude opět uzavřen kosmetický salon Isis v Hořovicích. S čímž souvisí rušení objednaných masáží, které měly v salonu proběhnout. Pokud na vás máme telefonní číslo, tak budete o zrušení vašeho termínu informována den předem prostřednictvím SMS. Rušení objednávek se týká pouze masáží prováděných v salonu Isis v Hořovicích. Jakmile bude opětovně umožněn prodej služeb v provozovnách, tak začneme opět objednávky přijímat. Děkuji za pochopení. Vojta

  20.10.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal další knihu Mentální trénink v individuálních sportech, která vám pomůže zvýšit vaši, nejen sportovní, výkonnost.

  18.10.2020: Pod záložkou cvičení v sekci testy, nalezou nejen běžci a cyklisté, ale kdokoli, kdo se chce začít věnovat kondičnímu tréninku, test sporttesteru Garmin Forerunner 35.

  16.10.2020: Pod záložkou cvičení v sekci zdravotní cvičení, naleznete v části cvičení na balanční desce informace o přínosech tohoto cvičení nejen pro sportovce, ale i pro nesportující populaci.

  14.10.2020: Pod záložkou cvičení v části zátěžové testy naleznete informace o tom proč je vhodné je absolvovat a co díky jim můžete získat.

  12.10.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete v části domácí běžecké cvičení aktualizovaný cvičební plán. Ten si zároveň můžete stáhnout pod záložkou ke stažení.

  9.10.2020: Proběhla 3 cvičení a už je to tady zase. Mocipán Primula vydal po zákazu zpěvu, další „smysluplný” zákaz a zakázal lidem sportovat. Bohužel se to týká i našeho cvičení power yogy, které je tímto oficiálně opět přerušeno. Jak všechny jistě dobře víte, bylo včera, mimo jiných příkazů, oznámeno opětovné nucené uzavření vnitřních sportovišť, tedy i naší tělocvičny. Z tohoto důvodu se plánovaná cvičení power yogy, která se měla konat dne 12. a 19.10. ruší. Těch slibů, že některá omezení již nikdy nebudou a záhy byla opět zavedena, bylo tolik, že se jen těžko dá věřit tomu, že toto omezení bude trvat 14 dnů… Sledujte tedy pozorně naše internetové stránky. Jakmile se vnitřní sportoviště budou moct otevřít, tak bude cvičení obnoveno. Doufejme, že to bude ještě letos… Vojta

  7.10.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 3. rok, naleznete pokračování běžeckého tréninku.

  5.10.2020: Rozběhněte se a doběhněte si pro pevnější zdraví. Říkáte si, že to není možné? Věřte, že je. Stačí 45-60 minut 3-4x týdně vašeho času. Začněte svižnou chůzí, potom přejděte na chůzi s holemi, následně občas přejděte do běhu. Za nějaký čas začnete zkracovat úseky chůze a prodlužovat úseky běhu až jednoho dne zjistíte, že běžíte bez přestávky. Nezapomínejte, že abyste zvyšovala vaši kondici, tak se musíte pohybovat pouze tak rychle, aby vaše tepová frekvence byla mezi 65-75%maxTF. Pokud nemáte a ani si nechcete pořizovat sporttester, tak se pohybujte pouze tak rychle, abyste byla schopná plynule mluvit. Jestliže se zadýcháváte, tak se pohybujete moc rychle. Zpomalte a nikam nepospíchejte. Spoustu informací o běžeckém tréninku a o tom, jak jsem začínal já, naleznete na našich internetových stránkách. A co že tím získáte? Optimalizuje se vám hladina cukru v krvi, sníží se hladina cholesterolu a zlepší se vám trávení. Zlepší se prokrvení celého těla, vaše srdce bude silnější a cévy pružnější. Sníží se vám tepová frekvence a krevní tlak, zvýší se vám kapacita plic, zpevní se vám kosti a vazy a zlepší se výživa kloubů. Sníží se vaše hmotnost, zlepší se vám nálada, posílí se váš imunitní systém a budete lépe zvládat každodenní stres. To není málo, že? Navíc v poslední době, kdy jsou kromě jiného omezovány i sportovní aktivity, je jen otázkou času, kdy se opět uzavřou tělocvičny, posilovny a bazény. Takže možností, kam si jít zacvičit moc nebude. Lepší než nadávat na nastalou situaci, je dělat to, co zakázat nelze a jednou z těchto aktivit je běh v přírodě. Tak vzhůru na trať. Vojta

  2.10.2020: Pod záložkou cvičení v sekci testy, nalezou nejen běžci a cyklisté, ale kdokoli, kdo chce zvýšit svoji bezpečnost a obranyschopnost, test obranného spreje Sabre Red crossfire MK3.

  1.10.2020: Před 14 dny skončil nejslavnější cyklistický závod na světě, Tour de France. Minulý týden proběhlo v Itálii mistroství světa v silniční cyklistice. A dnes je světový den cyklistiky. Je tedy nejvyšší čas se přidat. Nasedněte na své kolo a jeďte alespoň na hodinovou projížďku podzimní krajinou. Když pak budete pravidelně jezdit každý druhý den, vaše tělo se vám odvděčí pevným zdravím. Vše o cyklistickém tréninku naleznete na našich internetových stránkách. Tak vzhůru do sedla. Vojta

  30.9.2020: Pod záložkou cvičení v sekci termínovka, naleznete přehled běžeckých závodů, které se pravidelně konají v našem kraji. Stačí si jen vybrat.

  29.9.2020: Dnes je světový den srdce, nejdůležitějšího svalu v našem těle. Smutné je, jak málo lidí se o něj stará. Když cvičí ženy, tak se spíše zajímají o to, jak vypadají jejich gluteusy. Muži pak mají v hledáčku zájmu spíše bicepsy a deltoidy. Ano, to jsou svaly, které jsou vidět, a tak si je spousta lidí šlechtí. Zapomínají však na to, že mnohem důležitější je to, co je skryté, a díky čemu žijeme. Naše srdce. Přitom stačí tak málo. Přiměřený (cca 1 hodina) a pravidelný pohyb (3-4x týdně) při kterém tepová frekvence vystoupá nad 120 tepů/min, tedy aerobní cvičení. Vyvážená strava bohatá na vlákninu a chudá na živočišné tuky. Nekouřit a nepřehánět to s alkoholem. Nezapomínejte, že největší nepřátelé zdraví vašeho srdce jsou lenost a obžerství. Tak vyskočte z gauče a jděte se alespoň projít. Ať vám to Vaše klape. Vojta

  28.9.2020: Pod záložku knihy, jsem přidal odkaz na jeden z mála časopisů o běhání, které u nás vycházejí. Časopis Run.

  27.9.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 2. rok, naleznete závěr 2. běžeckého roku.

  24.9.2020: Pod záložkou cvičení v sekci testy, tentokrát nalezou nejen běžci, ale i cyklisté, test blikačky Fenix BC05R.

  17.9.2020: Pod záložkou cvičení v sekci testy, nalezou cyklisté, test světla na kolo Fenix BC30R.

  13.9.2020: Tak jsme se konečně dočkali. Po bezmála půl roce, zítra opět začíná cvičení power yogy. Vše zůstává při starém a ty, co se na cvičení chystají poprvé a neví, jak to na cvičení chodí, naleznou veškeré informace zde. Nicméně, v důsledku proticovidových opatření jedna změna bude, ta se ale přímo nedotýká cvičení, jako doby před a po cvičení. Jak jistě všechny dobře víte, platí povinnost nošení roušek v uzavřených prostorách. Naštěstí se tato povinnost dle tiskové zprávy MZ ČR ze dne 9.9.2020 dle písmene x) nevztahuje cituji: na sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. Jak to tedy bude vypadat? Před vstupem do budovy tělocvičny si nasadíte roušku. Při pohybu po chodbě, v šatně, na toaletách a v tělocvičně, budete mít roušku nasazenou. Těsně před cvičením si roušku budete moct sundat. Takže kdo bude chtít, bude moct cvičit bez nasazené roušky. Až docvičíme, tak si před odchodem z tělocvičny roušku nasadíte a budete si ji moct opět sundat, až po opuštění budovy tělocvičny. Prosím, abyste toto pravidlo dodržovaly. Rozhodně se nebojím, že byste mě mohly nakazit, jako spíše toho, že by nás někdo mohl udat, což by v nejhorším případě mohlo vést i k ukončení cvičení. A to bych opravdu nerad. Takže sportu ZDAR a power yoze zvlášť. Ahoj zítra. Vojta

  12.9.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 2. rok, naleznete pár fotek z letošních závodů.

  AKCE -10% od 11.9. do 18.12.2020: V průběhu tohoto období dostanete při platbě v hotovosti k nákupu zboží značky Saloos v hodnotě vyšší než 1.000Kč, ke koupi dárkového poukazu v hodnotě vyšší než 1.000Kč, k jednotlivé masáži převyšující stejnou částku anebo při zakoupení pemanentky na power yogu, 10% slevový kupón na rekondiční masáž zad a šíje v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích. Platnost slevového kuponu je 2 měsíce a je na kuponu vyznačena. Kupón není adresný, takže ho můžete využít vy sama anebo ho můžete někomu dát. Kupón lze použít pouze na masáž placenou hotově. Pro čerpání slevy je nutné předložit tento kupón.

  10.9.2020: Pod záložkou cvičení v sekci testy, nalezou ranní a noční běžci, test čelovky Fenix HL26R.

  9.9.2020: Zhubněte nejen do plavek a připravte se tak na další léto. Že jste koncem září, kdy léto teprve pomalu končí a než tu bude další, tak v řekách uteče ještě hodně vody, neslyšela nic tak srandovního? Asi máte pravdu. Podobné články z pravidla plní stránky ženských časopisů až v průběhu jarních měsíců. Jenomže to je již pozdě. Za 2-3 měsíce toho se svojí postavou moc nezmůžete. Ale za 9 měsíců se dá udělat pořádný kus práce. Takže přestaňte kroutit hlavou, jako že je to blbost a pusťte se do toho. Nejprve si pozorně přečtěte článek: Jak zhubnout, následně si projděte stránky o běžeckém a cyklistickém tréninku. Potom dle informací, které jste si přečetla, změňte své stravovací návyky a začněte se pravidelně hýbat. Pokud to vydržíte až do příštího léta, tak se budete divit, jak moc se vaše postava změnila. Kromě lepšího vzhledu navíc získáte silnější imunitu, pevnější vůli, větší sebevědomí a veselejší pohled na svět. To už stojí za ten pokus, nebo ne? A kolik že vás to bude stát? Kromě vašeho času v podstatě nic. Veškeré informace, které potřebujete vědět, ať už o výživě nebo o cvičení, máte zdarma k dispozici na našich internetových stránkách. Takže jediné, co budete zatím potřebovat, jsou kvalitní boty. Větší investice vás ale bude čekat na začátku příštího léta, kdy budete muset vyměnit svůj šatník, protože to, co jste nosila letos, na vás bude plandat. A že je to moc složité a moc informací? Není! Zjednodušeně řečeno musíte jíst pravidelně menší porce. Vybírat si potraviny, které vám nebudou moc zvyšovat hladinu cukru v krvi. Dodržovat pitný režim. A vyhýbat se některým poživatinám, jako např. cukru, slazeným nápojům, alkoholu atp. Když k tomu přidáte 3-4x týdně hodinovou sportovní aktivitu, tak není důvod, abyste svého cíle nedosáhla. No vážně, jen to zkuste a na začátku léta dejte vědět, jaký byl výsledek. Ptáte se, co z toho budu mít já? Dobrý pocit, že jsem někomu pomohl, aby byl zdravější a cítil se lépe. To mi stačí. Vojta

  8.9.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 2. rok, naleznete poslední část tréninkového plánu pro 2. rok.

  AKCE -50% od 7.9. do 2.10.2020: Pokud jste se dne 5.9.2020 účastnila Příbramského půlmaratónu v závodu jednotlivců a doběhla jste až do cíle, máte možnost využít masáže dolních končetin za zvýhodněnou cenu. Namísto obvyklých 400Kč, zaplatíte pouze 200Kč. Stačí, když si sebou na masáž přinesete vaše startovní číslo a občanský průkaz. Po kontrole, že se nacházíte ve výsledkové listině, si již můžete užít rekondiční masáž dolních končetin a lépe tak zregenerovat svaly do dalšího závodu. Toto zvýhodnění platí pouze pro masáže uskutečněné od 7.9. do 2.10.2020 v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích.

  5.9.2020: Přesunutý vrchol mé běžecké sezóny je tady. Dnes v 15:00 odstartuje Příbramský půlmaratón. Závod, ke kterému jsem směřoval celoroční trénink. Původně se měl konat v červnu, ale nakonec byl, kvůli Covidu-19 přesunut na září. Dnes nepůjde o to nebýt poslední, ale zopakovat výsledek z konce května, tedy čas pod 2:06:00.

  3.9.2020: Pro všechny příznivce cvičení power yogy mám dobrou zprávu: tělocvičnu máme potvrzenou, takže cvičení bude. Rozpis na celý rok je připravený a naleznete ho pod záložkou rozvrh. Stejně tak jako v předchozích letech, bude rozvrh pravidelně aktualizován, z pravidla v neděli a u nejbližšího termínu bude uvedeno „potvrzeno”. Vzhledem k tomu, že nikdo netuší, jak se bude situace okolo Covidu-19 dále vyvíjet, doporučuji, abyste se, než vyrazíte na cvičení, podívala, zda nedošlo ke změně. Cvičení se bude konat v obvyklý den i čas. Tedy v pondělí od 20:00 do 21:00. Stejné zůstávají i ceny. 50Kč jednorázové vstupné. 500Kč permanentka na 12 vstupů s platností 1 rok. Platnost permanentek, která měla končit po 16.3.2020 je prodloužena o 6 měsíců. O případných změnách vás budu vždy, co nejdříve informovat prostřednictvím této stránky. Brzy na viděnou. Vojta

  31.8.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 2. rok, naleznete další část tréninkového plánu.

  16.8.2020: Další běžecký test, v podobě závodu, odstartuje v 10:00 od ZŠ v Žebráku. Tentokrát nás čeká 25km a 368m převýšení. V 10:10 pak vyběhnou běžci na 10km trať. Žebrácká 25 se letos poběží již po 39.

  3.8.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 2. rok, naleznete další část tréninkového plánu.

  AKCE -50% od 20.7. do 14.8.2020: Pokud jste se dne 18.7.2020 účastnila závodu Běhej lesy Brdy na 22km a doběhla jste až do cíle, máte možnost využít masáže dolních končetin za zvýhodněnou cenu. Namísto obvyklých 400Kč, zaplatíte pouze 200Kč. Stačí, když si sebou na masáž přinesete vaše startovní číslo se jménem. V případě, že na vašem startovním čísle nemáte uvedené vaše jméno, tak budete potřebovat ještě občanský průkaz. Po kontrole, že se nacházíte ve výsledkové listině, si již můžete užít rekondiční masáž dolních končetin a lépe tak zregenerovat svaly do dalšího závodu. Toto zvýhodnění platí pouze pro masáže uskutečněné od 20.7. do 14.8.2020 v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích.

  18.7.2020: Je to tady. První běžecký závod letošní sezóny, alespoň pro mě, odstartuje v 11:30 z obce Skořice na Rokycansku. Čeká nás 22km a 370m převýšení. V 14:30 pak vyběhnou běžci na 12km trať s převýšením 200m. Závod patří do seriálu Běhej lesy a tento, letos již čtvrtý díl, nese název Brdy.

  13.7.2020: Pod záložku knihy jsem přidal další tip na zajímavé čtení, knihu Vzdát můžes zítra. Heslo Vzdát můžeš zítra, mě bylo inspirací při hledání názvu pro jednu část našich internetových stránek. Autor stejnojmenné knihy, by pak mohl být inspirací komukoli, koho potkaly nějaké životní trable. Více o autorovi se dozvíte na internetových stránkách Richard Štěpánek, kde si lze mimo jiné tuto knihu objednat. Jen tak pro zajímavost, v současné době se Richard opět účastní závodu 1000 miles adventure. Tentokrát jde pěšky.

  8.7.2020: Pod záložkou kontakt, naleznete fotografie budovy, ve které sídlí kosmetický salon Isis. Díky nim určitě nezabloudíte, až k nám půjdete.

  7.7.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink 2. rok, naleznete další část tréninkového plánu.

  6.7.2020: V průběhu prodlouženého víkendu jsme nezaháleli. Právě naopak. A tak masérna v kosmetickém salonu Isis prošla nezbytnou omlazující kůrou. To, aby se vám u nás dobře relaxovalo a nám příjemně pracovalo. Fotografie toho, jak to u nás vypadá, nově naleznete pod záložkou masáže.

  5.7.2020: Přesně v 15:00, bude z obce Hranice v Čechách odstartován extrémní závod bez zabezpečení 1000 miles adventure. Průběh závodu můžete sledovat na internetových stránkách pořadatele: www.1000miles.cz.

  25.6.2020: Právě dnes, je to na den přesně 16 let, kdy jsem oficiálně začal poskytovat masérské a tělovýchovné služby. Tak jako v každé profesi, jsem i já za tu dobu, zažil lepší i horší časy. Tato období se pravidelně střídají, takže vím, že až skončí současná krize, tak bude zase lépe. Období, kdy je méně práce, mají jednu výhodu. Máte čas dodělat spoustu věcí. Zamyslet se nad tím, zda to, co děláte, má smysl. Udělat nové plány do budoucna. I tentokrát jsem se snažil nepromarnit tu spoustu volného času, kterou jsem znenadání měl. Dotáhnul jsem naše internetové stránky do podoby, jakou jsem si představoval. Ujistil se v tom, že tato práce má pro mě smysl, že mě baví a naplňuje a že se ji chci věnovat i nadále. Sepsal si nápady, které bych rád dříve či později realizoval.

  Když firmy slaví výročí, tak zpravidla dávají svým klientům dárek. I my jsme ho pro vás přichystali, jen je trochu netradiční. Od té doby, co můžeme opět pracovat, se mě zákazníci ptají: „Tak o kolik jste zdražili?” Když jim odpovím, že jsme nezdražili a že se k tomu letos ani nechystáme, tak jsou překvapení. Jako maséři používáme různé druhy dezinfekcí dnes a denně, takže se pro nás v tomto směru vlastně nic nezměnilo. A dohánět dvouměsíční výpadek přijmu na úkor zákazníků, mě přijde nefér. Protože i některých našich zákazníků se restriktivní opatření dotkla. To znamená, že ceny se nemění a vy tak budete i nadále moct využívat našich kvalitních služeb za stejně nízké ceny. Vojta

  21.6.2020: Dnes byste si rozhodně měla zacvičit yogu. Ptáte se proč? Protože právě dnes se slaví mezinárodní den yogy.

  20.6.2020: Pro rychlejší orientaci v sekci aktualit, jsem zde umístil barevnou legendu, podle které snadno poznáte, do jaké kategorie aktualita patří.

  6.6.2020: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace naleznete tipy na zajímavé knihy s běžeckou tématikou.

  5.6.2020: Pod záložkou rozvrh jsem aktualizoval podobu podzimní sezóny cvičení power yogy. Zatím to vypadá, že bychom mohli začít cvičit 14. září. 28. září potom cvičit nebudeme z důvodu státního svátku a potom až do Vánoc bychom měli cvičit každé pondělí. Permanentky na další sezónu mám již připravené, stejně tak plakáty s rozpisem cvičení. Už se těším, až si spolu zase všichni zacvičíme.

  4.6.2020: Pod záložku knihy, jsem doplnil tipy na další dva tituly. Tentokrát potěší především běžce.

  3.6.2020: Pod záložkou ke stažení nově naleznete naše reklamní letáky na masáže u klientů doma a v kosmetickém salonu Isis.

  2.6.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete další část tréninkového plánu.

  AKCE -10% od 1.6. do 31.8.2020: V průběhu tohoto období dostanete při platbě v hotovosti k nákupu zboží značky Saloos v hodnotě vyšší než 1.000Kč, ke koupi dárkového poukazu v hodnotě vyšší než 1.000Kč anebo k jednotlivé masáži převyšující stejnou částku, 10% slevový kupón na rekondiční masáž zad a šíje v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích. Platnost slevového kuponu je 2 měsíce a je na kupónu vyznačena. Kupón není adresný, takže ho můžete využít vy sama anebo ho můžete někomu dát. Kupón lze použít pouze na masáž placenou hotově. Pro čerpání slevy je nutné předložit tento kupón.

  21.5.2020: V průběhu května jsme v kosmetickém salonu Isis přestali používat naše původní telefonní číslo. Objednání na masáže bude nyní možné jen na telefonním čísle 737 864 039 a to pouze v úterý a v pátek anebo osobně na recepci salonu od pondělí do pátku.

  20.5.2020: Hace cinco días, que publiqué en nuestra página la presentación de nuestros servicios en francés. Ahora puedo finalmente hacer lo mismo, pero en español. Quizás esta presentación corta ayude a los españoles de nuestra región a orientarse en nuestros servicios. La presentación se encuentra en la página inicial bajo la bandera española.

  19.5.2020: Pod záložkou cvičení, v sekci inspirace naleznete nové tipy na zajímavé filmy, ale hlavně na seriál české televize o přípravě několika neběžců na maratónský závod.

  18.5.2020: Pod záložku knihy, najdou lidé se zájmem o cyklistiku tipy na další dva tituly.

  17.5.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete doplněný tréninkový plán na další 4 týdny.

  16.5.2020: Pro větší přehlednost jsme pod záložku ke stažení dali mapu, na které jsou vyobrazené obce a města, kam dojíždíme za našimi klienty. Jednoduše tak můžete zjistit, zda bydlíte v této oblasti a jestli si nás můžete objednat k sobě domů.

  15.5.2020: Cela fait déjà longtemps que j´ai voulu traduire au moins partiellement notre page d´internet en français. Mais naturellement, je n´ai jamais trouvé du temps libre. Pendant les semaines dernières j´ai eu grâce à Covid, assez de temps pour réaliser de différents projets. Et voilà maintenant je peux finalement publier une brève présentation de nos services, afin que les français vivant dans notre région, puissent profiter de nos services, sans peur avoir mal à se faire comprendre. Veuillez trouver la présentation sous le drapeau français sur la page initiale.

  12.5.2020: Konečně po dvou měsících můžeme začít obnovovat naši činnost, a tak ode dnešního dne, opět začínám přijímat objednávky na masáže do salonu Isis, a to na telefonu: 737 864 039. První masáže se uskuteční 15.5. Vojta

  29.4.2020: Jestliže se nezmění příznivý trend vývoje koronavirové krize z posledních týdnů, tak bychom snad mohli salon Isis otevřít od 11.05. Bohužel zatím neznáme žádné podrobnosti, za jakých podmínek to bude možné, ani nevíme, kdy budou tyto podmínky zveřejněny. Nicméně předpokládám, že od 12.5. začnu přijímat objednávky na masáže do salonu, a od pátku 15.5. bych tam začal masírovat. Výjimečně se objednávky nebudou vyřizovat přes telefonní číslo na recepci salonu Isis, ale přímo na mém telefonu: 737 864 039, a to od úterý 12.5. do pátku 15.5. od 9:00-20:00. Vojta

  29.4.2020: Vzhledem k tomu, že to vypadá, že minimálně další dva měsíce budeme chodit v rouškách, jsem se po pečlivém zvážení rozhodl, předčasně ukončit letošní sezónu cvičení power yogy. Permanentky, které byly v platnosti k 16.3.2020, tedy ke dni, kdy jsme byli nuceni uzavřít tělocvičnu, budou samozřejmě platné i v nadcházející sezóně. Pochopitelně můžete využít možnosti vrácení permanentky, kdy za každý vyčerpaný vstup, bude odečtena cena 50Kč, což je standardní cena vstupného. Možnost vrácení permanentek, mají pouze majitelé platných permanentek k 16.3.2020. Permanentky bude možné vracet od 12.5.2020. Zbývající hodnotu permanentky, můžete rovněž využít i na ostatní námi poskytované služby. V případě, že se rozhodnete nenechat si permanentku na příští nejistou sezónu, se obraťte na mě a domluvíme se na vrácení peněz. Následující sezóna 2020/21 by měla začínat 14.9.2020. Měla by, ale jestli tomu tak skutečně bude, to nemohu říct. Část odborné veřejnosti očekává na podzim druhou koronavirovou vlnu, která by pravděpodobně přinesla podobná restriktivní opatření, která jsme zažili v minulých týdnech. Tzn. včetně bez možnosti pohybu mimo své bydliště bez roušky. Abyste všechno nezapomněly, tak prozatím cvičte podle cvičebních plánů, které naleznete pod záložkou ke stažení, a v září uvidíme, zda se uvidíme. Vojta

  25.4.2020: Protože není vůbec jisté, že tento školní rok, začneme ještě cvičit power yogu, rozhodl jsem se uveřejnit cvičební plány, podle kterých jsme poslední dobou cvičili, abyste tak alespoň mohly samy cvičit doma. Cvičební plány jsou platné pouze lidem, kteří chodili na mé hodiny a vědí tak, jaká je skladba hodiny, jak se která pozice provádí a kolikrát se opakuje, kdy je nádech a kdy naopak výdech atd. Cvičební plány si můžete upravovat dle libosti, stejně tak, jako jsem to já dělal při hodinách pro veřejnost.

  17.4.2020: Pod záložkou cvičení v sekci cyklistický trénink naleznete informace jak trénovat, aby vás jízda na kole více bavila.

  15.4.2020: Platnost permanentek, které nebylo možné čerpat z důvodu nařízeného uzavření tělocvičen, bude automaticky prodloužena o stejnou dobu, jako bude naše tělocvična uzavřená. Vojta

  15.4.2020: Tělocvičny zůstávají uzavřené minimálně do 10.5. Takže nejbližší cvičení power yogy, které by se mohlo konat je 11.5. Upřímně si, ale nedovedu představit, že bychom cvičili v rouškách. Květen a červen jsou měsíce, kdy je v tělocvičně největší teplo a dusno. Vzhledem k praktické nemožnosti otevřít okna a zajistit, tak dostatečný přísun čerstvého vzduchu, by cvičení v rouškách v takovýchto podmínkách, nebylo moc zdraví prospěšné. Ve hře je tedy i eventualita, že bychom začali cvičit až v září. Vojta

  15.4.2020: Platnost dárkových poukazů, které nebylo možné čerpat z důvodu nařízeného uzavření naší provozovny, bude automaticky prodloužena o stejnou dobu, jako bude naše provozovna uzavřená. Vojta

  15.4.2020: Dle harmonogramu uvolňování restriktivních opatření, bychom snad mohli obnovit provoz v kosmetickém salonu Isis od 25.5. Do té doby zůstává salon uzavřený. Bohužel to není pevné datum a bude záležet na vývoji situace. Pokud se situace bude vyvíjet příznivě a vše bude nasvědčovat tomu, že budeme moct salon od 25.5. otevřít, tak od 18.5. začnu přijímat objednávky na masáže do salonu. Výjimečně se objednávky nebudou vyřizovat přes telefonní číslo na recepci salonu Isis, ale přímo na mém telefonu: 737 864 039, a to od pondělí do pátku od 9:00-20:00. Vojta

  13.4.2020: Pod záložkou cvičení naleznete novou sekci s názvem inspirace. Zde pak najdete několik odkazů na videa, která vám snad vženou do žil chuť, začít se hýbat.

  12.4.2020: Pod záložkou cvičení v sekci cyklistický trénink se dozvíte, jaké vybavení byste na kole měla vozit.

  11.4.2020: Pod záložkou cvičení v sekci cyklistický trénink je ode dneška další část. Neoblíbené téma opravy kola.

  10.4.2020: Pod záložkou cvičení v sekci cyklistický trénink jsem doplnil další část týkající se údržby kola.

  9.4.2020: Pod záložkou cvičení v sekci cyklistický trénink přibila další část. Dnes je to o bezpečnosti na kole.

  8.4.2020: Pod záložkou cvičení v sekci cyklistický trénink naleznete další část. Tentokrát s tématem cyklistické oblečení.

  7.4.2020: Pod záložkou cvičení naleznete novou sekci věnující se cyklistickému tréninku. Zatím jsou kompletní pouze části věnující se výběru a nastavení kola. Další části budu postupně doplňovat.

  6.4.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete doplněný tréninkový plán na další 4 týdny.

  1.4.2020: Moje domněnka byla správná, a došlo k prodloužení zákazu prodeje služeb v provozovnách až do 11.4., což se týká masáží, které byly objednány na termíny 3.4. a 7.4. a které jsou tímto zrušeny. Doufám, že po velikonočních svátcích se začne s postupným uvolňováním restriktivních opatření a budeme se moct opět věnovat naší živnosti. Když se ale podívám na to, jak se situace zatím vyvíjí, tak je to spíše mé přání, než že bych tomu věřil. Takže si držme palce a neztrácejme naději. Vojta

  23.3.2020: Bohužel se stalo to, co se dalo předpokládat, a to prodloužení nouzového stavu do 1.4. Tzn., že jsou zrušeny všechny masáže, které se měly konat v salonu Isis v Hořovicích ve dnech 24.3., 27.3 a 30.3. Vzhledem k tomu, že se domnívám, že toto opatření bude následně prodlouženo minimálně do velikonočních svátků, tak zatím nedokážu odhadnout, kdy budete opět moct využívat našich služeb. Děkuji za pochopení. Vojta

  16.3.2020: Vyhlášení nouzového stavu se dotklo také masáží, které probíhají v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích. Zatím jsou zrušeny všechny masáže, které se měly konat dne 17.3. a 20.3.2020. Pokud máte objednanou masáž na tyto termíny a máme na vás telefonický kontakt, budete o zrušení masáže informována prostřednictvím SMS. V případě, že nevstoupí v platnost nové nařízení vlády, tak 24.3. budeme opět v salonu Isis masírovat. Děkuji za pochopení. Vojta

  15.3.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete doplněný tréninkový plán na další 4 týdny.

  12.3.2020: Vyhlášení nouzového stavu se bohužel dotklo i našeho cvičení power yogy, které je tímto přerušeno. První cvičení, kterého se to týká se mělo konat 16.3.2020. Dále se nebudou konat všechna cvičení až do Velikonočního pondělí. Pokud by došlo k předčasnému ukončení nouzového stavu, tak jakmile přestane platit zákaz organizování sportovních akcí v krytých sportovištích, tak začneme cvičit. Děkuji za pochopení. Vojta

  1.2.2020: Pod záložkou ke stažení si můžete stáhnout rozvrh cvičení power yogy pro období únor-červen 2020. V ceníku firmy Saloos došlo opět k několika úpravám.

  22.1.2020: Do ceníku výrobků firmy Saloos, jsme doplnili novinky pro rok 2020.

  19.1.2020: Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete doplněný tréninkový plán na dalších 8 týdnů.

  5.1.2020: Pod záložkou cvičení, v sekci kruhový trénink, naleznete informace o velmi účinném cvičení, které se dá praktikovat kdekoli bez jakýchkoli investic do vybavení. Vzorové cvičební plány si můžete stáhnout pod záložkou ke stažení.

  4.1.2020: Po vánočních prázdninách se opět rozbíhá cvičení power yogy. V pondělí 6.1.2020 ve 20:00, zahajujeme již 16. ročník.

  1.1.2020: V novém roce vám všem přejeme především pevné zdraví, protože to je to nejcennější, co máme. Dále radost z každodenních maličkostí, protože jsou to právě každodenní radosti, které jsou kořením života. A nakonec neustávající optimismus, díky kterému můžete překlenout i méně světlá období. Mějte šťastný rok 2020. Dana a Vojta.

  19.12.2019: Před vánoční přestávkou jsme ještě stihli přidat pod záložku cvičení, další druh pohybové aktivity. Tentokrát se jedná o celomotorický test. Cvičení vhodné pro každého, kdo se chce hýbat a chce začít ihned, bez nutnosti si cokoli kupovat.

  14.12.2019: Je před námi vánoční přestávka ve cvičení power yogy. Přejeme vám, abyste tento čas prožily v klidu a pohodě a aby se vám vyhnul předvánoční shon a stres. My dva, se o to také pokusíme, proto od 20.12. 14 hodin do 1.1.2020, budeme mimo dosah telefonů a emailu. Krásné a pohodové Vánoce. Dana a Vojta.

  09.12.2019: Zveřejnili jsme aktualizovaný a doplněný ceník kosmetiky saloos. Od teď, až do vydání nového ceníku, platí ceník s indexem 2020a.

  07.12.2019: Do dokumentů, které se nacházejí pod záložkou ke stažení, jsme přidali QR kódy. Můžete tak využít rychlého přístupu na tu část našich internetových stránek, která s dokumenty souvisí. Takže např. když budete chtít vědět, zda se koná cvičení power yogy, stačí načíst QR kód z vytištěného letáku power yogy a načte se vám odkaz na rozvrh. Když budete chtít vědět více o našich masážích, tak z vytištěného ceníku načtete QR kód a odkaz vás nasměruje na popis jednotlivých masáží atp.

  30.11.2019: Pod záložkou cvičení, v sekci fitness, naleznete informace ke cvičebním plánům, které si můžete stáhnout pod záložkou ke stažení. Pod záložkou cvičení, v sekci běžecký trénink naleznete informace, jak se připravit na 1. závod.

  23.11.2019: Pod záložkou výživa, naleznete nové informace týkající se výživy pro sportovce a informace o výživě podle krevních skupin. Pod záložkou ke stažení, navíc naleznete v souboru body pro měření, obrázek s vyznačenými místy, kde provádět měření % tělesného tuku. Pod záložkou cvičení v sekci běžecký trénink, naleznete doplněný tréninkový plán na dalších 8 týdnů.

  17.11.2019: Pod záložkou výživa, naleznete doplněné a aktualizované informace týkající se výživy. Tato část je nyní rozdělena do čtyř sekcí. V první sekci naleznete všeobecné informace určené pro každého, kdo se zajímá o zdravé stravování. Ve druhé naleznete kalkulátory obezity. Ve třetí naleznete informace o hubnutí. Na čtvrté sekci, která se bude věnovat výživě pro sportovce, pracujeme a bude zveřejněná během následujících týdnů.

  09.11.2019: Nově zde naleznete pod záložkou cvičení rozsáhlou sekci věnující se běhu, cvičení s vlastní vahou, fitness, strečinku a rehabilitačnímu cvičení. Pod záložkou knihy, odkazy na tituly, které by vám mohly pomoct při cvičení a změně životního stylu. Pod záložkou ke stažení, pak ceníky, rehabilitační cvičební plány zaměřené proti bolesti bederní, hrudní a krční části zad a chodidel a cvičební plány pro běžecké novice. Nakonec jsme přepracovali sekci věnující se masážím a prodeji. Na sekci věnující se výživě pracujeme a bude zveřejněná během následujících týdnů.

  09.11.2019: Spuštění přepracované, doplněné a aktualizované verze našich internetových stránek. Pod záložkou aktuality, naleznete informace o novinkách na našich internetových stránkách nebo v našich službách. Pod záložkou rozvrh, termíny, kdy bude anebo nebude, probíhat cvičení power yogy. Pod záložkou masáže, informace o druzích masáží, které provádíme. Pod záložkou cvičení, informace o druzích cvičení, které nabízíme. Pod záložkou výživa, informace o výživě, které by vám mohly pomoct v péči o vaše zdraví. Pod záložkou prodej, informace o dárkových poukazech a produktech firmy Saloos, které je možné si objednat naším prostřednictvím. Pod záložkou knihy, informace o zajímavých knihách, které se týkají cvičení a výživy. Pod záložkou ke stažení, si můžete stáhnout ceníky a cvičební plány. Pod záložkou kontakt, informace kdy, jak a na koho se máte obrátit v případě, že se chcete objednat na masáž, cvičení nebo chcete jen nějakou informaci. Doufáme, že se vám nová podoba našich stránek bude líbit, a že zde naleznete mnohem více užitečných informací.

  © 2004-2022 Vojta Palek
  Design by Vojta Palek