Masérské a tělovýchovné služby

Domu Logo

Výživa - Novoroční předsevzetí

Mobil Email Adresa

Vytvořeno: 17.11.2019
Aktualizováno: 30.6.2022

Pokud čekáte, že zde naleznete, jaké jsem si dal nebo si chci dát novoroční předsevzetí, tak vás zklamu. Já si novoroční předsevzetí nedávám, protože na ně nevěřím. Myslím si, že je to jen výmluva lidí, kteří vědí, že by něco měli udělat, ale ve skutečnosti nechtějí. A tak to odkládají s tím, že začnou až na Nový rok, v naději, že se něco stane, co je zachrání a oni nebudou muset nic měnit. Jenomže ono to uteče rychleji, než by se zdálo a Nový rok je tu, a co se stane potom? No, nestane se nic. Vždycky se najde nějaká výmluva, proč to nejde. Třeba rýmička, nebo bolest hlavy nebo zad, a tak se záměr přeloží na začátek února. To že se opravdu už začne. V únoru se pak jen mávne rukou, že to stejně byl hloupý nápad a nic se nezmění.

Možná teď nevěřícně kroutíte hlavou, co to tu píšu, když to sem vůbec nepatří. Ale patří. Nedělal jsem sice žádný seriózní průzkum, ale myslím si, že většina novoročních předsevzetí vypadá asi takto: začnu cvičit, začnu běhat, zhubnu x kg, začnu držet dietu, začnu chodit na masáže, přestanu kouřit, přestanu pít, začnu se učit angličtinu atp. Většinou se tedy týkají zdravějšího životního stylu, což je v podstatě náplň mé profese. Takže to sem patří.

Pokud uvažujete, že si dáte podobné předsevzetí, tak to prosím vás nedělejte. Neodkládejte váš záměr, ať už se týká čehokoli, na začátek Nového roku. Ani nečekejte na začátek příštího měsíce, ani na začátek příštího týdne, ani na zítra. Ale začněte teď hned, nebo nejpozději až přijdete domů z práce. Pokud jste se pro něco rozhodla, tak to neodkládejte. Nedávejte si čas na pochybnosti, jestli to má smysl. Začněte a držte se vašeho cíle. Nevšímejte si pochybovačů, kteří vás budou odrazovat. Většinou jsou to lidé, kteří by také chtěli začít se změnou, ale nemají na to. A tak se alespoň snaží překazit to těm druhým odvážnějším, aby nezůstali sami, kteří to nedokázali. Buďte tedy silná a vydržte.

Váš masér Vojta

© 2004-2023 Vojta Palek
Design by Vojta Palek