Masérské a tělovýchovné služby

Domu Logo

Cvičení - Power yoga

Mobil Email Adresa

Vytvořeno: 9.11.2019
Aktualizováno: 30.6.2022

Základní informace:

Power yoga je druh fitness cvičení sestavený ze základních pozic yogy. V porovnání s klasickou yógou je rychlejší a základem jsou pozice, nikoli dýchání. Při tomto cvičení dochází k posílení a protažení většiny svalových skupin. Obzvláště dobré je toto cvičení na posílení hlubokých zádových svalů a to proto, že většina pozic je balančních. Tzn., že musíte ať vědomě či podvědomě udržovat rovnováhu. Zároveň je to ale i velice příjemný způsob relaxace. Cvičení zpravidla trvá jednu hodinu a skládá se ze třech částí. První část je určena na zklidnění myšlenek a připravení svalů na cvičení. Jejím základem jsou tři obtížnosti pozdravu slunce. Druhá část je vlastní cvičení, při kterém se střídají pozice bojovníků s pozicemi z yógy. Třetí a zároveň poslední část je relaxace, při které se uvolňuje celé tělo.

Power yogu jsem začal předcvičovat v roce 2005 v tělocvičně 1. ZŠ Hořovice. Postupně přibývala další místa: ZŠ v Králově Dvoře, 2. ZŠ v Berouně, ZŠ v Cerhovicích a ZŠ ve Zdicích. K tomu občas cvičení ve Fitness centru Tyran v Berouně, ve spinning centru Lion v Berouně a v sokolovně v Králově Dvoře. Tím, jak mi rostla klientela na masáže, jsem musel cvičení omezit a od roku 2007, jsem cvičil již jen v Hořovicích a v Králově Dvoře. V roce 2008, jsem pak ukončil i cvičení v Králově Dvoře. Až do roku 2020 tak cvičení v Hořovicích bylo jediné kolektivní cvičení, které jsem zachovával. V březnu 2020 jsem byl donucen v důsledku vládních proticovidových opatření cvičení přerušit. V září 2020 jsme opět začali cvičit. Bohužel po 3 lekcích, přišla nová opatření a s nimi další zákaz cvičení v uzavřených prostorech. V prosinci 2020 jsem se pak definitivně rozhodl, ukončit i cvičení power yogy v Hořovicích.

Důležité informace:

 • V současné době neprobíhá žádné cvičení power yogy.
 • Vrácení peněz za nevyčerpané vstupy na platných permanentkách ke dni 16.3.2020, bude probíhat po celý rok 2021 po předchozí domluvě v kosmetickém salonu Isis v Hořovicích v Pražské ulici 12.
 • Přečtěte si také o výživě ve sportu, pod záložkou výživa.
 • Cvičební plány podle kterých jsme cvičili, si můžete stáhnout pod záložkou stahuj.
 • Přečtěte si i tyto další informace.
 • V případě jakýchkoli nejasností mě kontaktujte.
 • Váš masér Vojta

  © 2004-2024 Vojta Palek
  Design by Vojta Palek