Masérské a tělovýchovné služby

Domu Logo

Výživa - Očistné kúry

Mobil Email Adresa

Vytvořeno: 17.11.2019
Aktualizováno: 30.6.2022

Základní informace:

Očistná kúra je celkem zajímavý a poměrně jednoduchý trik, jak prospět vašemu, často přetíženému organismu. Jistě jste již slyšela o oslabené imunitě, zhoršeném trávení a jiných závažnějších onemocněních, jako jsou žaludeční vředy nebo žlučové kameny. Zkrátka o onemocněních trávicí soustavy. Víte, ale jak tato onemocnění vznikají?

Již jste se zde dozvěděla proč jíst, kdy jíst, co jíst a co pít, ale zatím stále ještě chybí to nejdůležitější a to jak jíst. Pravděpodobně si říkáte, že to je velice jednoduché, ale možná za chvilku zjistíte, že i přes tu jednoduchost, se tak nestravujete. Takže jak tedy správně jíst? Především pomalu a v klidu. Ze všeho nejdůležitější je, každé sousto důkladně rozžvýkat a až poté ho polknout. Jinými slovy, nejíst ve spěchu a stresu. Ptáte se, jak to udělat? S tím vám neporadím. Čtěte dál a dozvíte se, proč byste se o to měla alespoň pokusit.

Pokud jíte ve spěchu, tak potravu dostatečně nerozmělníte. Enzymy obsažené ve slinách nestačí zahájit trávicí proces, tak jak by měly. Když se dostatečně nenatrávená potrava dostane do žaludku, tak ani tam nemůže proběhnout trávicí proces standardním způsobem, a tak se na spodní části žaludku začínají ukládat usazeniny a časem vytvoří neproniknutelný film. Tento film, postupně začíná vznikat i ve dvanáctníku, tenkém a tlustém střevě. V žaludku vznikající trávicí šťávy nemohou prostoupit přes usazeniny a začínají poškozovat stěny žaludku. To je již jen krůček ke vzniku žaludečních vředů. Opět již zmiňovaný neproniknutelný film, tentokrát, ale ve dvanáctníku, způsobí, že žluč z ústí žlučovodu, která je vyloučená ze žlučníku po přijmutí potravy, se nemůže dostat do prostoru dvanáctníku. Žluč, se proto vrací zpátky do žlučníku. Tím dojde k jeho nafouknutí a podráždění. Následně vrácená žluč začíná ve žlučníku rosolovatět a z této hmoty se pak vytvářejí žlučové kameny. V důsledku malého množství žluči ve dvanáctníku je potrava opět natrávená méně, a proto začíná kynout. Pomalu se přesunuje do dalších částí tenkého střeva, kde způsobuje zácpu. Za normálních okolností, by zde došlo ke vstřebání výživných látek z potravy do krve. Ze špatně natrávené potravy se vstřebá minimum těchto látek a postupně dochází k oslabení imunity. Špatná vstřebatelnost živin vyvolává pocit hladu a podněcuje k vyššímu příjmu potravy. Tím se postupně začíná zvyšovat tělesná hmotnost a rodí se obezita. Po přesunutí kynoucí potravy do tlustého střeva začíná tato nestrávená hmota hnít. Tyto hnilobné procesy jsou nejlepší cestou k rakovině tlustého střeva a konečníku. V případě, že konzumujete nadbytečné množství nevhodné potravy, jsou rizika vzniku výše popsaných onemocněních daleko vyšší. Zní to až děsivě, co vše může způsobit na první pohled, tak banální věc jako žvýkání.

Nepropadejte panice. Nyní se dozvíte, co můžete udělat pro zmenšení důsledků dosavadních nevhodných stravovacích návyků. Je velice vhodné zařadit tzv. očistnou kúru. Popíšu zde jednu, kterou občas praktikuji a mám s ní nejvíce zkušeností.

Očistná kúra je pomocí saponinů z Yuccy Shidigery. Yucca Shidigera je stálezelená palma z rodu liliovitých, rostoucí na pouští severní a jižní Ameriky. Důležitou složku této rostliny tvoří saponiny, kterých je ve výluhu přes 90%. Tyto saponiny emulgují usazeniny v trávicí soustavě a napomáhají tak jejímu pročištění. Doslova odlupují popisovaný neproniknutelný film ze stěn žaludku a střev. Během této očistné kúry je nutné zvýšit příjem tekutin a to proto, aby se uvolněné usazeniny mohly rychleji dostat z těla ven. Rovněž tablety, které se obvykle užívají ráno hodinu před jídlem a večer dvě hodiny po jídle, se musejí zapíjet větším množstvím, nejlépe vody. Co se týče množství tablet, tak dodržujte doporučení výrobce. Délka kúry závisí na věku osoby, která kúru aplikuje a to tak, že 25g Yuccy by mělo být dostatečné k odstranění nánosů za deset let života. Celou kúru je pak vhodné zopakovat po každých pěti letech. Tablety se saponiny z Yuccy se dají koupit v obchodech se zdravou výživou, lékárnách anebo na internetu. Během této kúry se mohou jako vedlejší účinky dočasně dostavit bolesti kolen, zažívací problémy a zvýšená tvorba akné. Ty však po krátké době zmizí, takže vytrvejte a nenechte se odradit.

Důležité informace:

  • Jezte pomalu, důkladně rozžvýkejte každé sousto.
  • Vyzkoušejte očistnou kúru pomocí saponinů z Yuccy Shidigery.
  • Přečtěte si i tyto další informace.
  • V případě jakýchkoli nejasností mě kontaktujte.
  • Váš masér Vojta

    © 2004-2023 Vojta Palek
    Design by Vojta Palek